Druhý amatérský turnaj se opět vydařil

Jihlavská unie sportu pořádala o víkendu v areálu Teniscentra další ze série amatérských badmintonových turnajů. Tentokrát se jednalo o čtyřhry. Do turnaje se přihlásilo celkem 36 hráčů všech kategoríí, kteří vytvořili 18 soutěžních dvojic (muži, ženy, mix). Nejprve se hrálo dvoukolovým systémem každý s každým ve skupinách z nichž 10 nejlepších postoupilo do finálové skupiny a 8 dvojic hrálo o další umístění.  Za celý turnaj bylo sehráno celkem 137 utkání. Celkovými vítězi se stali hráči Martin Hradilík - Martin Benírške zastupující třebíčskou amatérskou badmintonovou ligu. Druhé místo vybojovala také dvojice z Třebíče Jan Veselý - Adam Benírške a třetí místo si vybojovala dvojice Adélka Zachová - Milan Parma. V hodnocení žen a mixů celý turnaj vyhrála dvojice Katka Lhotáková s Martinou Pavlištíkovou před dvojicí Andrea Urbanová - Ivana Tobolová a třetí místo obsadila mixová dvojiíce Světla Procházková - Radim Žáček. Celý turnaj provázela báječná sportovní atmosféra. Početná divácká kulisa podporovala své favority a viděla na podmínky amatérského badmintonu skvělé výkony. O krátké zhodnocení turnaje jsme požádali celkového vítěze turnaje Martina Hradilíka:

Jak se Vám turnaj líbil?

Těšili jsme se na přátelskou atmosféru a perfektně zvládnutý herní systém, jak ho známe z předchozích turnajů JUS v Jihlavě a ani tentokrát nás pořadatelé nezklamali. Díky zvolenému systému jsme si příjemně a bez dlouhého čekání hodně zahráli.

Jak byste zhodnotil herní úroveň?

Máme zkušenosti z minulých turnajů a vidíme jak se úroveň amatérských hráčů v Jihlavě postupně zvedá, o vyrovnanosti výkonů svědčí i to, že první tři týmy skončily se shodným počtem bodů a o konečném pořadí musely rozhodnout jednotlivé míče..

Jak vysoko si ceníte vítězství v celém turnaji?

Vítězství v turnaji si ceníme jak díky výborným výkonům soupeřů a vyrovnaným konečným výsledkům, tak i díky tomu, že se nám se štěstím podařilo obhájit vítězství z minulého turnaje. Těšíme se na další!

Jihlavská unie sportu připravuje na červen letošního roku další pokračování, tentokrát se bude jednat o turnaj jednotlivců. Předpokládaný termín je sobota 21. června.