Výsledky a fotografie - Badmintonový turnaj 28.10.2018

Jihlavská unie sportu uspořádala v neděli 28. října 2018 v areálu Teniscentra další amatérský badmintonový turnaj pro veřejnost ve čtyřhrách (ženy, muži, mix). I přesto, že byl státní svátek a podzimní prázdniny, do deblového turnaje se přihlásilo celkem 20 hráčů a hráček všech věkových kategorií, kteří vytvořili 10 soutěžních dvojic. Zavítali k nám hráči z různých měst např. tradičně z Třebíče či Světlé nad Sázavou.

Nejprve se hrálo tzv. rozřazovací kolo v jedné skupině systémem každý s každým do 21 bodů s rozdílem 2 bodů. Prvních 5 nejlepších párů vytvořilo skupinu A, zbývající dvojice změřilo síly ve skupině B. Novinkou letošního turnaje v rámci bodového hodnocení, bylo zohlednění bodů z 1. kolo. Do poslední chvíle tedy nebylo jasné celkové umístění.

V rámci celého turnaje se odehrálo celkem 65 utkání (45 v prvním kole, 20 v kole druhém). Každá dvojice odehrála 13 velkých setů. Všichni fyzicky náročné zápasy zvládli a uhráli bez zranění.

Před vyhlášením výsledků turnaje proběhlo opět vyhodnocení 5. ročníku JABL 2017/2018. O pyramidové umístění bojovalo celkem 17 badmintonistů, kteří odehráli 147 singlových zápasů. První místo obsadil Jan Adam, druhé místo obhájil stejně jako v předchozí sezóně Daniel Hercig a třetí místo získal Mike Jewell. Gratulujeme :-)

Cenu za nejvíce odehraných zápasů, stejně jako v předchozí sezóně, získal hráč Jakub Kodet, který odehrál 41 zápasů (97 setů). Děkujeme za vaši přízeň :-)

Turnaj přinesl opět napínavé a vyrovnané zápasy. Celkové vítězství se bohužel ani tentokrát v Jihlavě udržet nepodařilo. Zlaté medaile si odvezli již potřetí za sebou hráči z Třebíče zastupující Třebíčskou amatérskou badmintonovou ligu.

1. místo

Martin Hradilík, Jaroslav Jirák (Třebíč)

2. místo

Stáňa Hoskovcová, , Jaroslav Kuba (Světlá nad Sázavou)

3. místo

Jan Adam, Jakub Kodet (Jihlava)

Cenu za „skokana“, kterému se podařilo probojovat ze skupiny B na celkové 4. místo získala dvojice Josef Herout a Tomáš Sobotka.Závěrečné vyhodnocení přineslo také ocenění pro jedinou ženskou dvojici Petru Musilovou a Zuzku Javůrkovou :-)

VELKÉ poděkování patří samozřejmě i sponzorům:

Realitní kancelář STING, s.r.o.
TENISCENTRUM Jihlava, a.s.

Celý turnaj provázela tradičně přátelská sportovní atmosféra. Velké DÍK všem za účast, podporu a příjemně prožitý státní svátek.

Těšíme se na setkání na dalším turnaji nebo při zápasech v rámci Jihlavské badmintonové ligy :-)

1. místo

2. místo

3. místo

Velikost: 503 kB, typ: PDF Vysledky_1.kolo.pdf (PDF, 503 kB)

Velikost: 464 kB, typ: PDF Vysledky_2.kolo.pdf (PDF, 464 kB)

Jan Adam - 1. místo v pyramidě JABL 2017/2018

Mike Jewell - 3. místo v pyramidě JABL 2017/2018

Jakub Kodet získal cenu za nejvíce odehraných zápasů v pyramidě JABL 2017/2018

3. místo v turnaji - Jan Adam, Jakub Kodet (Jihlava)

2. místo v turnaji - Stáňa Hoskovcová, , Jaroslav Kuba (Světlá nad Sázavou)

1. místo v turnaji - Martin Hradilík, Jaroslav Jirák (Třebíč)

Cenu za „skokana“, kterému se podařilo probojovat ze skupiny B na celkové 4. místo získala dvojice Josef Herout a Tomáš Sobotka

Ocenění pro jedinou ženskou dvojici Petru Musilovou a Zuzku Javůrkovou :-)