HC Chvojkovice- Brod : HAS Jihlava   2 : 13 (2:3, 0:4, 0:6)

Branky: 3x Anderle, Horák, Ujčík, 2x Havel, 1x Okáč a Hodek.

Sestava: Máca,

Hodek, Anderle, Horák, Okáč, Polák, Vantuch, Homolka, Havel, Ujčík, Smetana, Němec,  Štěrban, Chromý, Hlaváčik, Sapík.

K prvnímu finálovému utkání jsme se sešli v plné sestavě, celý zápas jsme hráli na tři lajny a tak jsme mohli držet vysoké tempo. Začali jsme dobře a po gólech Davida Horáka a Marka Anderleho jsme brzo vedli 0:2. Naše první přesilovka nám moc nevyšla a domácí v ní snížili na 1:2. Před koncem třetiny nám Dan Hodek vrátil dvougólové vedení 1:3, ale ještě v té samé minutě jsme inkasovali 2:3. Dva naše fauly nás na konci třetiny dostali do třech, kluci ubránili i díky skvělým zákrokům Jirky Máci a pak už začal náš „koncert“. Druhou třetinu jsme po dvou gólech Lukáše Havla a gólu Viktora Ujčíka a Dana Hodka vyhráli 4:0 a tak stav 2:7 už byl velice nadějný. Kluci však nepolevili ani v poslední třetině, stále se hrálo ve vysokém tempu a dávali jsme góly jako z hokejové učebnice. Výsledek třetí třetiny vyzněl jednoznačně pro nás 6:0 a tak konečné skóre 2:13 je pro finalistu hodně krutý. O góly se postarali dvakrát David Horák a Viktor Ujčík, jednou Marek Anderle a skóre uzavřel a poslední hřebíček do Chvojkovické rakve zatloukl kapitán Petr Okáč.

To, že jsme zápas odehráli ve třech lajnách, se jednoznačně projevilo na kvalitě naší hry. Stále jsme drželi vysoké tempo a tomu soupeř místy nestačil. Zápas se zlomil v náš prospěch, když jsme přestáli oslabení ve třech a hned jsme několikrát gólově udeřili. Všichni kluci zaslouží poděkování za předvedený výkon! Udělali jsme první krok k vítězství v soutěži.

Zapsal: Tráva st.