HAS Jihlava : HC Kokodáci  6 : 5  (2:2, 3:3, 1:0)

Branky:  2x Anderle a Okáč, 1x Horák a Havel.

Sestava: Máca,

Okáč, Polák, Vantuch, Havel, Anderle, Horák, Moravec, Hlaváčik, Chromý, Smetana, Štěrban.

V prvním zápase nadstavbové části jsme měli za soupeře tým, se kterým jsme se v základní části  nejvíc nadřeli. Ani tento zápas nebyl výjimkou a od prvních minut se na ledě jiskřilo. Svojí první šanci soupeř využil a brzo jsme prohrávali 0:1. Dál se hrálo ve vysokém tempu, šance se střídali na obou stranách a oba brankáři se museli moc snažit, aby neinkasovali. Z našeho stálého tlaku jsme však dokázali Okáčem a Horákem skórovat a otočili skóre v náš prospěch na 2:1. Hosté však dokázali využít přesilovku 5na4 a srovnali na 2:2. I na začátku druhé třetiny měl soupeř přesilovku a strhl vedení na svou stranu 2:3. Nesložili jsme však zbraně, dál se tlačili do soupeřova pásma. Nejdříve svým druhým gólem v utkání srovnal Petr Okáč na 3:3, soupeř si však hned vzal vedení zpět 3:4. Ke změně stavu přispěl Marek Anderle a jeho dva góly nám vrátili vedení v zápase na 5:4. Soupeř však dost problematickým gólem zase srovnal na 5:5. Začátek třetí třetiny vyšel lépe nám a Lukáš Havel nám vrátil vedení na 6:5. Ve zbytku třetiny bylo na obou stranách ještě hodně šancí na vstřelení branky, oba brankáři byli stále v permanenci a čelili značnému tlaku. V poslední minutě hrál soupeř bez brankáře, ale těsné vítězství jsme si ubránili.

Těžké utkání s naším neoblíbeným soupeřem kluci zvládli, bojovali a vítězství si zasloužili. Udělali jsme první úspěšný krok na cestě do finále.

Zapsal: Tráva st.