HAS Jihlava : HC Kokodáci  11 : 9  (1:2, 6:5, 4:2)

Branky: 5x Hodek, 2x Homolka,  1x Chromý, Polák, Němec, Okáč.

Sestava: Máca,

Okáč, Polák, Hodek, Holub, Hlaváčik, Homolka, Svoboda, Němec, Chromý, Štěrban.

Jako každý zápas s Kokodáky, i tento byl ve znamení střeleckých manévrů. Byly problémy se sestavou, kluci měli různé důvody k absenci a tak do zápasu musely být povolány rezervy.  Po dlouhé době naskočil do zápasu Marek Hlaváčik a po značně dlouhé době i Víťa Holub. To se ukázalo jako rozhodující, protože velmi brzo se zranil Kuba Svoboda a tak bez těchto dvou by už asi torzo mužstva těžko zápas zvládlo. Začali jsme smolně, ale v přesilovce Jarda Polák srovnal na 1:1. před koncem třetiny a na začátku druhé soupeř skóroval a utekl na 1:3. To kluky nabudilo a třemi góly po sobě jsme zápas otočili na 4:3. Góly dal Němec, Homolka a Okáč. Za pár sekund sice soupeř vyrovnal, ale režii zápasu vzal do svých rukou Dan Hodek a hattrickem během necelých dvou minut nám dal vedení 7:4. To zase nabudilo Kokodáky k většímu tlaku a i s pomocí rozhodčích (jeden gól z trestného střílení a jeden z přesilovky) zápas srovnali na 7:7. Ač síly ubývaly, tak se kluci zmobilizovali a góly Hodka, Homolky a Chromého jsme šli znovu do vedení 10:7. Hosté snížili ale Dan Hodek nám znovu vrátil tříbrankové vedení 11:8. Před koncem jsme v oslabení inkasovali na 11:9, ale vítězství jsme si už vzít nenechali.

Byl to zase jeden z těch „bláznivých“ zápasů, kdy útočná snaha převládala nad obranou, ale kluci si zápas pohlídali a vítězství si zasloužili. Víťa Holub se vrátil do sestavy v pravý čas a byl platným hráčem. Ani na Markovi Hlaváčikovi nebyla znát dlouhá herní pauza a měl i několik gólových přihrávek. Jirka Máca v bráně, ač oslaben začínající virózou, se měl co ohánět a i on velkou měrou přispěl k vítězství. Prostě všem patří velký dík za bojovnost!

Zapsal: Tráva st.