HAS Jihlava – HC Rantířov   14 : 10 (5:0, 6:4, 3:6)

Branky: 3x Hodek a Ficenc, 2x Bakus, Sapík a Horák, 1x Vantuch a Okáč.

Sestava: Kotlík,

Němec, Sapík, Chromý, Svoboda, Gabriel, Okáč, Ficenc, Vantuch, Hodek, Bakus,

Horák.

Zápas, s našim již tradiční rivalem, jsme rozehráli fantasticky. Po skvělých kombinacích a nekompromisním zakončování jsme po dvou brankách Dana Hodka, Sapíka, Bakuse a Vantucha vedli po první třetině  5:0. I druhou třetinu jsme pokračovali v důrazu i tlaku na soupeřovu branku a brankou Ficence jsme zvýšili na 6:0. Při následném našem oslabení se nám povedl husarský kousek, když nejdříve po přihrávce Gabriela Hodek zvýšil na 7:0. Hned po vhazování se „utrhla“ obranná dvojice Sapík-Gabriel a po perfektní kombinaci si vychutnali jak obranu , tak brankáře a Láďa Sapík zvýšil na 8:0. Anderle snížil na 8:1, Horák zvýšil na 9:1, Anderle snížil na 9:2, Ficenc zvýšil na 10:2, Anderle snížil na 10:3, Okáč zvýšil na 11:3, Anderle snížil na 11:4 (poslední 3 branky padly během 24 sec!!). Poslední třetinu jsme, zřejmě pod dojmem dostatečného náskoku, začali vlažně, bez pohybu a dělali  spoustu chyb. Toho soupeř dokonale využil a dal 4 góly  na stav 11:8. Teprve tohle nás částečně probudilo a nejdříve Ficenc potrestal vyloučení soupeře a pak Bakus zvýšil na 13:8. Hosté zase snížili na 13:9, ale David Horák nekompromisně zakončil na 14:9. Poslední slovo však měli hosté a Anderle uzavřel spíše házenkářské skóre na konečných 14:10.

Zápas měl několik různých tváří našeho herního projevu – od úvodní ukázkové útočné hry, plné nádherných kombinací a branek – přes lehkou ležérnost a nezodpovědnost – místy až k chaotickému projevu se zmatky ve hře v poslední třetině. Ale to prostě k zápasu s tolika nastřílenými góly patří a za výhru patří klukům poděkování.