HAS JIHLAVA : HC Rantířov   6 : 5    (1 : 2, 3 : 1, 2 : 2 )

Sestava: Kotlík,

Němec, Derner, Michelfeit,  Gabriel, Bakus, Horák, Okáč, Polák, Vantuch,

Polodna, Svoboda. Hlaváčik .

Branky:  Hlaváčik a Polák 2x, Vantuch, Horák.

Poslední zápas základní části byl i soubojem o první příčku v tabulce. Obě mužstva se sešla v nejsilnějších sestavách a bylo zřejmé, že to bude úporná bitva. Přes náš počáteční tlak a několik vyložených šancí to byl naopak soupeř, který ve 3. minutě otevřel skóre 0 : 1. Dál jsme se tlačili před soupeřovu branku a po perfektní spolupráci Polodna – Hlaváčik bylo srovnáno 1 : 1. Další naší chybu však hosté po minutě využili a znovu se dostali do vedení 1 : 2. Brankáři obou mužstev se měli  co ohánět, útoky se přelévali z jedné strany na druhou a o vyložené šance nebyla nouze. Ani ve druhé třetině se obraz hry nezměnil a stále se hrálo ve vysokém tempu. Ale po dvou ideálních přihrávkách Petra Okáče nejdříve Polák a potom, Vantuch jsme zápas otočili v naše vedení 3 : 2. Hosté sice srovnali na 3 : 3, ale David Horák po nádherné Vantuchově přihrávce nekompromisně brankáře hostů prostřelil a strhl opět vedení v náš prospěch 4 : 3. V poslední třetině si obě mužstva vybrali minutový výpadek koncentrace a dvakrát inkasovali. Nejdříve to byl Jarda Polák, který po návratu z trestné lavice dostal ideální pas od Vantucha a supermazáckým blafákem zvýšil na 5 : 3 (čímž nejlépe oslavil své kulaté narozeniny) a po chvílce využil přihrávku Kuby Svobody Marek Hlaváčik a blafákem „vykoupal“ hostujícího brankáře 6 : 3. Pak jsme si dvakrát vybrali slabou chvilku a soupeř snížil na 6 : 5. Závěr jsme však zvládli a tak vítězství bylo naše.

Byl to zápas na vysoké úrovni, všichni si hrábli až na dno svých sil. Několik kluků hrálo i přes různá zranění se sebezapřením, ale na ledě nechali hasácké srdíčko. Výborný výkon podal brankář Petr Kotlík.

Kluci díky moc za předvedenou hru, bylo radost vás sledovat, jak to jako správná parta prožíváte a vzajemně se povzbuzujete!!

Na a Jardovi Polákovi přejeme u příležitosti jeho kulatin co nejvíce takových "lahůdkových" gólů!!