HAS Jihlava – Chvojkovice   2 : 5 (0:1, 2:4, 0:0)

Branky: Bakus, Horák.

Sestava: Pokorný,

Němec, Sapík, Chromý, Svoboda, Ficenc, Okáč, Hlaváčik, Vantuch, Hodek, Bakus,

Horák.

Zápas s lídrem tabulky měl od začátku velice dobrou úroveň. Omlazený tým Chvojkovic, posilněný Viktorem Ujčíkem, od prvního vhazování nasadil vysoké tempo a chtěl nám vrátit porážku z prvního kola. Již ve třetí minutě jsme inkasovali 0:1, ale také jsme měli několik dobrých šancí, které však gólem neskončili. Druhou třetinu jsme začali excelentně. Nejdříve v naší přesilovce ideálně přihrál Olda Bakus Davidovi Horákovi a ten zavěsil 1:1. Chvíli na to našel Dan Hodek Bakuse a ten otočil skóre v náš prospěch na 2:1. Stačila však chvilková ztráta koncentrace a soupeř za minutu dvakrát skóroval a bylo to 2:3. Naše snaha o změnu stavu tentokrát nevycházela a střely končily buď v náručí brankáře, nebo mimo bránu. Do konce druhé třetiny jsme ještě dvakrát inkasovali na 2:5 a to ještě brankář Martin Pokorný několik „tutovek“ zlikvidoval. Poslední třetina se již hrála bez branek i když šancí na obou stranách neubývalo. Stínem utkání bylo zranění Petra Okáče, který pro bolest zad musel odstoupit.

Bylo to kvalitní utkání, ve kterém jsme doplatili na neproměněné šance, ale celkově všichni kluci odvedli dobrou práci a nelze jim nic vyčítat. Prostě tentokrát soupeř vyhrál zaslouženě. Výsledek však již nemá vliv na naše druhé místo po základní části a do vyřazovacích bojů jdeme z dobré výchozí pozice. Takže do dalších bojů jdeme s hlavou vztyčenou a doufám, že dojdeme až do finále.