2. zápas JHL: HC STS Chvojkovice Brod : HAS Jihlava

HC STS Chvojkovice Brod  : HAS JIHLAVA    1 :  3    (0 : 2, 0 : 0, 1 : 1 )

Sestava: Kotlík

Němec, Chromý, Sapík, Svoboda, Michelfeit, Okáč, Polák, Fojt, Ficenc, Bakus, Horák.

Branky: 2x Fojt, Bakus

Náš druhý zápas nové sezony byl úplně jiný než ten nepovedený úvodní. Proti silně omlazenému soupeři jsme začali velice dobře. Již při prvním střídání se po přihrávce Jardy Poláka svým důrazem prosadilo naše „nové“ pravé křídlo první lajny Viktor Fojt, když propasíroval puk do branky 0 : 1. Když se v polovině první třetiny, po ukázkové souhře první lajny a milimetrové přihrávce Jardy Poláka Viktor Fojt prosadil podruhé 0 : 2 zdálo se, že to bude pohodové utkání. Opak byl pravdou a jen skvělé zákroky brankáře Petra Kotlíka nás držely nad vodou. Hrálo se ve vysokém tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou a stále se něco dělo. Druhá třetina skončila bez branek, avšak při několika našich oslabení měl soupeř blízko ke gólu, ale čisté konto jsme drželi. V poslední třetině soupeř snížil na 1 : 2 a stále myslel na vyrovnání. Vítr z plachet jim však po přihrávce Tomáše Ficence vzal náš nově, „demokraticky“ zvolený, kapitán Olda Bakus a zvýšil na 1 : 3. Domácí ještě měli několik vyložených šancí, ale vynikající „Kotel“ a obětavé bránění všech hasmenů již žádné komplikace nepřipustili.

Bylo to utkání na vysoké úrovni, hráči obou mužstev si hrábli až na dno svých sil a naše vítězství bylo velice vydřené a proto cenné!! Všem klukům moc děkuji za odvedenou práci a propadák z prvního utkání hážeme za hlavu. Zase to byl ten  HAS jak ho známe a „krátká tiskovka“ u pivka to jen potvrdila.