5.zápas JHL: HAS Jihlava : Fan Club Dukly

HAS JIHLAVA :  Fan Club Dukly   12 : 9    (5 : 1, 3 : 5, 4 : 3 )

Sestava: Kotlík

Chromý, Sapík, Michelfeit, Okáč, Polák, Vantuch, Svoboda, Bakus, Horák.

Branky: 4x Horák,  3x Polák, 2x Sapík, Bakus, Okáč, Vantuch

Utkání se soupeřem ze dna tabulky jsme rozehráli velice dobře a po ukázkových kombinacích jsme dávali pěkné góly. Skóre první třetiny uzavřel z trestného střílení  Jarda Polák a zdálo se, že to bude snadný zápas. I druhou třetinu jsme začali lépe a stav 6 : 1 byl nadějný. Pak se však stalo něco, co změnilo náš přístup k zápasu. Soupeř dokonale využil naší „herní naivitu“ a když během 70 sec. třikrát skóroval, schylovalo se k dramatu. Stav 8 : 6 po dvou třetinách, ale hlavně herní projev náš a soupeře, nevěštil do poslední třetiny nic dobrého. Předtucha se naplnila a když soupeř srovnal na 8 : 8, byli jsme dost na dně. Znovu jsme se sice ujali vedení, ale v našem oslabení hosté rychle srovnali. Bylo to na ručník, ale naštěstí Olda Bakus zase vrátil vedení na naší stranu, pak jsme využili naší přesilovku a vítězství pečetil svým čtvrtým gólem David Horák do prázdné brány soupeře.

Pozitivem zápasu je střelecká produktivita obou útočných formací, hlavně koncovky Davida Horáka byli nekompromisní, ale i Jarda Polák i přes zranění odehrál dobrý zápas a jeho tři góly byli důležité. Hodně nás srážela naše místy chaotická hra a spousta chyb všech hráčů včetně gólmana.

Ale vítězství jsme nakonec vybojovali a to je důležité, takže do dalších zápasů jdeme s hledím nahoře!