RANTÍŘOV : HAS JIHLAVA   3 : 4    (1 : 1, 1 : 2, 1 : 1 )

Sestava: Kotlík,

Němec, Derner, Michelfeit,  Sapík, Ficenc, Bakus, Horák, Okáč, Polák, Vantuch,

Polodna, Svoboda.

Branky: Bakus 2x, Okáč, Ficenc.

Zápas s dosavadním lídrem tabulky, který ještě nepoznal hořkost porážky a ještě neztratil ani bod, sliboval kvalitní hokej. Od začátku se hrálo ve velkém tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou a brankáři obou celků se měli co ohánět. Rychlému tempu trochu nestačili rozhodčí, kterým „unikali“ drobné fauly jakp třeba sekání a hákování rantířovských hráčů. Až v 7.minutě konečně vyloučili a po střele Honzy Michelfeita se prosadil v koncovce Olda Bakus 0 : 1. Bohužel za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno 1 : 1. Když hned na začátku druhé třetiny rantířovští zvýšili na 2 : 1, mysleli si, že už nás udolají. Za ne celé 2.min. jsme však hráli přesilovku, po přihrávce Dalibora Vantucha se znovu prosadil Bakus a bylo srovnáno 2 : 2. Stále se hrálo ve vysokém tempu, oba brankáři, mnohdy i s velkým štěstím (nastřelené tyče), hájili své svatyně dokonale. Přišla však 21.minuta a po přihrávce Honzy Němce se nekompromisně prosadil kapitán týmu Petr Okáč a vedli jsme 2 : 3. Ve třetí třetině, v 38 minutě, ale po naší chybě domácí srovnali na 3 : 3. Pak po nešťastně odražené střele byl v obličeji zraněn Olda Bakus a se zkrvavenou tváří musel do kabiny. To však naše kluky ještě víc namotivovalo, drali se před bránu soupeře a vyvrcholením byl 3 minuty před koncem gól Tomáše Ficence 3 : 4,  po přihrávce Ládi Sapíka. Domácí sice ještě zkoušeli při hře bez brankáře srovnat, ale výhru jsme už ubránili.

Byl to z naší strany super zápas, všichni dřeli, Petr Kotlík v bráně odvedl vynikající práci, takže jediným kazem bylo zranění Olby Bakuse. S pěkně vybarveným okem teď bude určitě ozdobou každého maškarního plesu.