7.kolo OP Jihlavska

HC Kokodáci : HAS Jihlava   3 : 8    (1 : 1, 1 : 2, 1 : 5 )

Sestava: Pokorný, Gabriel, Michelfeit,  Němec, Ficenc, Svoboda, Horák, Okáč, Polák, Fojt, Kotlík, Derner,Sapík, Kolář, Hlaváčik.

Branky: Kotlík 3x, Okáč 2x, Svoboda, Horák, Polák.

Na odvetný zápas jsme se sešli v hojném počtu, v sestavě se objevili nové tváře a tak se různě improvizovalo. Zápas měl hned několik zvláštností. Na křídlo třetího útoku se postavil brankář Petr Kotlík, dokázal se 3x prosadit a ukázal útočníkům, jak se mají dávat góly,  dva góly jsme dostali v naší přesilovce.

Ale od začátku. Již první  střídání se povedlo první lajně a kapitán Petr Okáč po přihrávce Pavla Koláře v první minutě otevřel  skóre     0 : 1. Dál jsme tlačili před branku soupeře, ale chyběla koncovka. V 10.min.  jsme hráli přesilovku „tak dobře“, že soupeř vyrovnal na 1 : 1. Ve druhé třetině nejdříve Kotlík po Michelfeitově střele a pak Kuba Svoboda po ukázkově sehraném přečíslení  s Davidem Horákem zajistili dvougólové vedení 1 : 3. Jenže opět jsme sehráli „skvěle“ přesilovku, soupeř snížil 2 : 3 a to ještě Martin Pokorný v bráně zlikvidoval několik nebezpečných akcí . Třetí třetinu jsme již ale soupeře přehrávali. Nejdříve po Ficencově přihrávce Horák nekompromisně uklidil puk do brány a pak po přihrávce Okáče byl neomylný Kotlík 2 : 5. Soupeři se sice podařilo ještě snížit na 3 : 5, ale pak už  se prosadili jenom naši. Nejdříve Kotlík svým třetím gólem, po ideální přihrávce Marka Hlaváčika, pak v naší přesilovce Jarda Polák po spolupráci s Radkem Dernerem a střelecké manévry zakončil kapitán Okáč, po přihrávce Poláka na konečných 3 : 8.

Místy to bylo v našem podání trochu chaotické představení, ale vůle po vítězství se klukům nemůže upřít a tak výsledek byl spravedlivý.