8.kolo OP Jihlavska

HAS Jihlava : HC Chvojkovice - Brod  9 : 6    (2 : 2, 5 : 3, 2 : 1 )

Sestava: Pokorný,  Michelfeit, Svoboda, Sapík, Kolář, Hlaváčik, Vantuch, Ficenc, Bakus, Horák.

Branky: 6x Bakus, 2x Horák, Ficenc

S týmem ze dna tabulky jsme v devíti lidech rozehráli zápas skvěle. Už při svém prvním střídání se prosadila druhá lajna a Tomáš Ficenc po přihrávce Bakuse skóroval 1 : 0. V polovině třetiny však asi výpadek koncentrace způsobil, že soupeř v jedné minutě dvakrát zavěsil a bylo to 1 : 2. Ještě před koncem třetiny však rozehrál svůj brankový koncert Olda Bakus a srovnal na 2 : 2. Druhou třetinu měla zcela ve své  režii druhá lajna, která se starala jak o branky v soupeřově síti, tak i o u nás. Bakus po přihrávkách Ficence a Svobody čtyřikrát skóroval a i David Horák využil Bakusovu přihrávku a zakončil. Dostali jsme sice tři góly, ale odskočili jsme na 7 : 5. Poslední třetinu jsme začali laxně a soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu 7 : 6. Ale znovu to byla druhá lajna, která vzala hostům naději na body. Nejdříve Olda Bakus svým šestým gólem, po nezištné přihrávce od Davida Horáka a pak při závěrečné hře hostů bez brankáře uvolnil Olda Davida a ten prázdnou bránu trefil na konečných 9 : 6.

Utkání se hrálo po celou dobu ve vysokém tempu, hosté měli (mnohdy po našich zbytečných chybách) i dost šancí na zakončení  a Martin Pokorný v bráně se měl co ohánět. Ale hokej se hraje pro góly a tak se muselo všem líbit.