HC Amatero Luka nad Jihlavou - HAS Jihlava 2 : 7 (1:1, 0:2, 1:4)

Branky: Hodek 3x, Anderle 2x, Polák, Vantuch

Vyloučení: 4:2, bez využití.

Trestná střílení: 1:1, bez využití

Sestava: Máca - Hodek, Anderle, Horák - Okáč, Polák, Vantuch - Homolka, Svoboda - Smetana, Gabriel, Zigmund, Ščerban

Utkání prvních dvou celků tabulky začalo od podlahy. Hned v prvním minutě utkání fauloval Zigmund unikajícího Berku, za což bylo nařízeno první trestné střílení utkání. S trestným střílením si poradil brankář Máca, který v utkání odvedl velmi dobrý výkon. Celá první třetina byla herně velmi rozháraná, bez šťávy a důrazu. První branku vstřelili HASáci po ukázkové střele Dana Hodka 0:1. Avšak HASáci se neradovali dlouhou a po necelé půl minutě bylo vyrovnáno. Nedůraz před naší brankou potrestal Berka 1:1. Tak skončila i utrápená 1. třetina.

Ve druhé třetině jsem trochu přeskupili řady, uklidnili hru a začali soupeře přehrávat. Marek Anderle otočil skóre utkání na naši stranu 1:2. Následně jsme měli několik jasných brankových příležitostí, bohužel žádnou jsme neproměnili. Měli jsme i výhodu trestného střílení, když v brejku byl faulován Petr Okáč. Bohužel svůj nájezd neproměnil. A tak uklidnění pro HASáky přinesla až další branka opět z hole Marka Anderleho 1:3.

Třetí třetinu jsme již soupeře jednoznačně přehrávali a vytvářeli si spoustu šancí. Po krásných kombinačních akcích padaly další branky. Nejprve Dan Hodek zvýšil na 1:4. Tak, jak u nás platí, hráli jsme hodně dopředu a domácí tým spoléhal na brejky, z kterých ohrožovali HASáckou branku. Brankář Máca měl však svůj den a svými jistými zákroky likvidoval jednu šanci domácích za druhou. A tak branky padaly především do sítě domácího celku. Jarda Polák tečoval střelu Bédi Ščerbana do branky a zvýšil na 1:5. Domácím se přece jen podařilo dostat puk do naší branky a snížit na 2:5, necméně Dalibor Vantuch po krásné akci a nahrávce Petra Okáče zakončil "pod víko" na 2:6. Brankovou tečku utkání udělal Dan Hodek střelou z poza obránce, kterou nikdo neviděl, včetně domácího brankáře a tak skončila až v síti 2:7.

I přes počáteční "spánkový režim" se HASáci rozehráli k dobrému výkonu, založeném na výborném výkonu brankáře Máci a zaslouženě zvítězili. Uzavřeli tak první kolo soutěže bez porážky. Kluci díky....