HAS Jihlava - HC Kokodáci 9 : 7 (3:4, 2:1, 4:2)

Branky: Hodek 3x, Anderle 3x, Havel, Horák, Okáč

Vyloučení: 2:1 Navíc Zigmund 10 min. OT

Využití: 0:1

Sestava: Pokorný - Hodek, Anderle, Horák - Okáč, Havel, Vantuch - Smetana, Číhal, Svoboda, Zigmund, Ščerban

V úvodu utkání jsme se trochu hledali a než jsme se rozkoukali, tak jsme během 13 sekund třetí minuty, prohrávali 0:2. Hned v následující minutě se nám podařilo snížit Danem Hodkem na 1:2, ale hra nebyla moc dobrá. Jednoduše jsme ztráceli puky a hosté hrající klasického zanďoura, spoléhajícího na brejky, nás trápil. A když už jsme se přes čtveřici hráčů na modré dostali, tak nás vychytal hostující brankář. I tak se nám podařilo Markem Anderlem vyrovnat na 2:2. Chvilka nepozornosti a nedůslednost před brankou však umožnila hostům opět otočit skóre na svoji stranu, když osamocený puk před brankou dorazil do sítě nikým neatakovaný Pýcha 2:3. Minutu před koncem třetiny se HASákům opět podařilo vyrovnat, když důrazem před brankou se prosadil Lukáš Havel 3:3. Bohužel jsme stav neudrželi a v oslabení jsme dotali branku, 30 sekund před koncem třetiny 3:4.

Tak, jak jsme špatně ukončili první třetinu, tak stejně špatně jsme i začali druhou a soupeř nás hned potrestal brankou na 3:5. I když jsme prohrávali o dvě branky, kluci nerezignovali a snažili se nepříznivý stav zlomit. Museli jsme si však hlídat "záda", protože hosté spolehali na zabezpečenou obranu a rychlé brejky. Vytvářeli jsme si místy až drtivý tlak, tyčky a břevna zvonily, ale branky nepřicházely. Z velkého tlaku se nám však  nakonec podařilo skórovat, když hostujícího brankáře prostřelil David Horák 4:5 a minutu před koncem třetiny se nám podařilo vyrovnat Danem Hodkem 5:5.

Před třetí třetinou jsme trochu promíchali sestavu ve snaze zápas rozhodnout. I když jsme opět nezachytili brejk soupeře a prohrávali jsme rychle 5:6, stejně rychle jsme přidali dvě branky a stav poprvé otočili v náš prospěch. Nejprve vyrovnal Marek Anderle na 6:6 a pak Dan Hodek otočil na 7:6. Další brejk a bylo to 7:7. Tlak HASáků však gradoval a dvěma brankami Petra Okáče a Marka Anderleho jsme dovedli utkání do vítězného konce 9:7. Opět se potvrdilo, jak jsou pro HASáky Kokodáci nepříjemný soupeř. I proto patří všem velký dík, že se s nepříznivým vývojem zápasu poprali a podařilo se nám jej otočit a dotáhnout jej do vítězného konce.