HC Chvojkovice - Brod - HAS Jihlava 4 : 8 (2:3, 2:2, 0:3)

Branky: Anderle 2x, Vantuch 2x, Hodek, Horák, Zigmund

Vyloučení: 5:7, využití: 1:0

Sestava: Máca - Hodek, Anderle, Horák - Okáč, Polák, Vantuch, Homolka - Smetana, Němec, Zigmund, Ščerban

K odvetnému utkání finálové série nastoupili HASáci s velkým odhodláním sérii ukončit. Utkání se však pro nás nezačalo vyvíjet dobře. Po dvou minutách prostřelil Podhorský střelou od modré brankáře Mácu 1:0 a o další 4 minuty tečoval Mejzlík střelu od modré pod horní tyčku a rychle jsme tak prohrávali 2:0. V 10 minutě se nám však podařilo během jedné minuty vyrovnat po brankách Horáka 2:1 a Zigmunda 2:2. Tím jsme velmi nalomili euforii domácího týmu a dokonce se nám těšně před koncem první třetiny podařilo skóre otočit, když po úniku proměnil své sólo Marek Anderle 2:3.

Bohužel nástup do druhé třetiny se nám opět moc nepovedl, po naší chybě se k zakončení dosal Kubát, který vyrovnal na 3:3. Pak se začalo přisotřovat a následovala série vyloučení. V oslabení HASáci inkasovali a tak rázem prohrávali 4:3. Následně velkou šanci neproměnil Petr Okáč. Po zkklidnění hry, kdy oba týmy hrály v plném počtu, po krásné kombinační akci vyrovanal David Horák na 4:4 a stav na naší stranu opět otočil Marek Anderle, který svým důrazem před brankou tenisově dorazil puk do branky 4:5. Domácí měli opět řadu šancí, ale perfektně chytající Jirka Máca je s přehledem likvidoval. Před koncem třetiny se dostal do úniku David Horák, který byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Při něm Davidovi puk před brankářem odskočil, takže se do zakončení nedostal.

Ve třetí třetině se domácí snažili o vyrovnání, a tak nechávali volná okénka pro brejky HASáků. Klid do jejich řad přinesla branka Dalibora Vantucha 4:6. Tři minuty před koncem třetiny, když jsme hráli v oslabení, odvolali domácí brankáře a hráli vabank 6 proti 4. Jejich šance pochytal Jirka Máca, který svoji branku pro střely soupeře zamkl. HASáci power play soupeře využili ke vstřeliení branky, když puk do branky dovezl Dan Hodek 4:7. Závěrečnou brankovou tečku udělal 27 sekund před koncem Dalibor Vantuch, který tečoval střelu Petra Zigmunda 4:8.

HASákům se tak podařilo po roce opět obhájit titul přeborníka Okresu Jihlava. Kluci díky za obětavosta a přístup.