Druhý finálový zápas: HAS Jihlava - HC Chvojkovice

HAS Jihlava : HC Chvojkovice    4 : 3 po sn (1:0, 2:0, 0:3)

Branky: 2x Horák, Vantuch  (Hodek a Horák proměněný nájezd)

Sestava: Pokorný,

Němec, Chromý, Sapík, Gabriel, Ficenc, Okáč, Hlaváčik,Vantuch, Hodek, Bakus,

Horák.

Do druhého finálového utkání jsme šli s jasným cílem, rozhodnout a vyhnout se tak případnému třetímu utkání. Na soupeře jsme vlítli a již ve třetí minutě David Horák využil naší přesilovku a vedli jsme 1:0. Celou první třetinu jsme výborně bruslili, vypracovali si i několik slibných šancí, ale gól jsme již nedali. Soupeř se snažil o změnu stavu, ale výborné celoplošné pokrývání a bezchybný výkon Martina Pokorného v bráně držel stav na nule. I ve druhé třetině se hrál rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách, soupeř měl několik šancí v hodně diskutabilních našich oslabeních, ale byli jsme to my, kdo měnil skóre. Nejdříve David Horák, po přihrávce Petra Okáče, nedal gólmanovi šanci a zvýšil na 2:0 a pak využil přihrávku Marka Hlaváčika Dalibor Vantuch a nekompromisně zavěsil 3:0. Stav byl pro nás velice slibný a již jsme se viděli jako vítězové. Jak je to v hokeji věc ošidná jsme se přesvědčili na vlastní kůži, když jsme během necelých dvou minut třikrát inkasovali a bylo srovnáno 3:3. Režii utkání chtěl mít i hlavní rozhodčí a v poslední minutě nás poslal do čtyř. Kluci však obětavě bránili a tak po základní hrací době byl stav nerozhodný. O výsledku zápasu tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch podtrhl svůj skvělý výkon brankář Martin Pokorný, když zlikvidoval oba nájezdy soupeře. Za nás prokázali pevné nervy Dan Hodek a David Horák, když bezpečně proměnili. Na mistra světa v mužstvu soupeře Viktora Ujčíka už tedy nájezd nevyšel,neboť bylo rozhodnuto. Tím, že jsme vyhráli i toto utkání, jsme se výhrou dva nula na zápasy stali přeborníky okresu Jihlava!!!

Zápas to byl jak se patří na finále, za předvedený výkon jsme si vítězství zasloužili. Celé naší partě patří velké poděkování za celou sezonu. Soutěž se značně vyrovnala, ve všech mužstvech je spousta mladých ambiciózních hokejistů a vyhrávat je stále těžší. O to víc si vážím výsledku, takže:   KLUCI DÍKYYYYYYYY !!!