Druhý semifinálový zápas: HC Velký Beranov - HAS Jihlava

Velký Beranov : HAS Jihlava  5 : 7 (3:4, 2:1, 0:2)

Branky: 2x Hlaváčik a Vantuch, 1x Bakus, Hodek, Ficenc

Sestava: Kotlík

Němec, Svoboda, Chromý, Okáč, Hlaváčik, Vantuch, Hodek, Bakus, Horák.

Odvetný zápas s houževnatým soupeřem jsme začali dost smolně. Hned po zahájení dost  nešťastně tečoval puk Němec a brankář Kotlík nestačil reagovat. To asi uvolnilo gólovou lavinu a za pět minut padlo celkem šest branek. Nejdříve s obrovskou chutí a nasazením hrající nestárnoucí Vantuch srovnal, ale domácí šli opět do vedení. Svojí skvělou třetinu ale hrála první lajna Okáč, Hlaváčik, Vantuch. Po dvou ukázkových přihrávkách Petra Okáče dvakrát skóroval Marek Hlaváčik a vedli jsme 2 : 3. Domácí však nepolevovali a znovu srovnali stav. Před koncem třetiny však po Horákově přihrávce Olda Bakus znovu strhl vedení na naší stranu 3 : 4. Ve druhé třetině nás soupeř dost tlačil, místy jsme měli i štěstíčko, ale třetinu jsme prohráli. Po přihrávce Okáče sice dal Vantuch gól, domácí dali dva a tak remíza po dvou třetinách 5 : 5 byla zaslouženým vyjádřením poměru sil na ledě. Ani v poslední třetině tempo nepolevovalo, hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři se měli co ohánět, aby neinkasovali. Až dvě minuty před koncem Dan Hodek, po přihrávce Oldy Bakuse, strhl vedení na naší stranu. Vítězství pečetil v poslední minutě gólem do prázdné brány Tomáš Ficenc na 5 : 7 (viz přiložené video).

Bylo to utkání velice dobré úrovně, tak jak se má hrát o finále. Soupeř nám nic nedaroval, ale hrálo se slušně, bez záludností. Naše výhra a postup do finále je zaslouženým vyjádřením snahy všech kluků! Výkonnostní cíl jsme splnili a finále už je zcela otevřená záležitost. Pokud nám marodka a nebo pracovní vytížení nezkomplikuje finálové zápasy, věřím i v trofej.

Tak chlapi dík za finále a jdeme na ně!!!!