Festival Cyklospecialit - Mistrovství ČR a SR skládacích kol Brompton 2017

Za nepříznivého počasí se do areálu u Janova hradu sjeli čeští i zahraniční cyklisté, aby se poměřili v jízdě na skládacích kolech Brompton. Čekala nás trasa dlouhá cca 8 km, vedla z Janova hradu do Lednice a okolo řeky Dyje zpět k hradu. Počasí teda fakt nebylo cyklistické, ale to nám nemohlo zkazit náladu. Specifikem tohoto závodu je, že se nejede v cyklistickém, ale v nějakém, pokud možno co nejzajímavějším oděvu. Už v úvodní disciplině jsme uspěli a moje dcera Dáša vyhrála se svým převlekem dámskou kategorii. Samotný závod začíná se složeným kolem na startovní čáře, po doběhu ke kolu ho musím rozložit, vše správně dotáhnout a už se frčí. Tady jsem trochu zaostal, dva roky jsem kolo neskládal (na závod jsem měl kolo půjčené od pořadatelů) a tak jsem na trať vyrážel mezi posledními. Pak jsem ovšem "zapnul turbo" a postupně jsem se dral dopředu. Bylo dost mokro, klouzalo to, byly i pády, ale vše jsem zvládl bez pohromy a se svým výkonem (18. z 41) jsem spokojený. Dáša, "hnaná" manželem Petrem, jela fantasticky a v cíli byla jako druhá žena. Vzhledem k tomu, že vítězka byla cizinka, tak se Dáša stala mistryní  České republiky! Potom ještě proběhlo skládání kola na čas, ale do toho jsme nešli (radši).

Ač škaredá, pro nás krásná sobota se prostě vydařila a už se těšíme, s čím vyrazíme příští rok.