HAS - Amatero

HAS Jihlava - AMATERO   9 : 3 (3:1, 1:2, 5:0)

Branky:   3x Štěrban, 3x Anderle, 2x Homolka, 1x Vantuch.

Sestava: Máca - Okáč, Štěrban, Vantuch, Hodek, Anderle, Homolka, Zigmund, Smetana, Němec, Šerý.

K zápasu jsme se sešli v kompletních dvou pětkách a již od prvních minut udávali tempo hry. Hrál se svižný hokej se šancemi na obou stranách, ale oba gólmani podávali výborný výkon. Střelecký účet otevřel náš nový centr, obránce Béďa Štěrban, který měl svůj gólový den a po něm Jarda Homolka zvýšil na 2:0. Před koncem třetiny soupeř snížil na 2:1, ale svým druhým gólem Štěrban upravil stav na 3:1. Druhá třetina se nám moc nepovedla. Nejdříve, v naší přesilovce, soupeř snížil, pak nám Homolka vrátil dvougólové vedení na 4:2, ale gól v našem oslabení zase soupeře přiblížil k vyrovnání 4:3. Třetí třetina konečně spustila naše branková stavidla. Začal to svým třetím gólem Štěrban, svou střeleckou smůlu protrhl Marek Anderle a zaznamenal hattrick, no a jedním gólem pomohl i Dalibor Vantuch. Takže „bůrem“ v poslední třetině jsme zapsali na světelnou tabuli konečných 9:3.

Kluci odehráli dobré utkání, měli jsme spoustu šancí, ale až poslední třetina byla produktivní. Jirka Máca v bráně opět podal spolehlivý výkon a zase na něj bylo spolehnutí. Na zápas se přišel podívat i náš bývalý trenér Jožka Zahálka, který oslavuje krásné sedmdesátiny – gratulujeme!

Zapsal: Tráva st.

Na střídačce i marod Jarda Polák, alternující obránce Láďa Sapík a oslavenec Jožka Zahálka.