Datum konání: 07.05.2024 16:30

Kurt: 1

HAS - HC Amatero luka nad Jihlavou

HAS Jihlava – HC Amatero Luka nad Jihlavou  7 : 7 ( 2:3, 0:4, 5:0)

K zápasu s největším aspirantem na vítězství v soutěži jsme se sešli s dvěma kompletními řadami. Od prvních minut se hrál rychlý hokej, hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři se měli co ohánět. Měli jsme několik vyložených šancí, ale byl to soupeř, který vsítil první branku 0:1. Dál jsme se tlačili do útoku a po perfektní akci Krtatochvíla Vantuch vyrovnal 1:1. Byl to však znovu soupeř, který si vzal vedení 1:2. Po přihrávce Okáče však Zigmund nekompromisním bekendem srovnal stav na 2:2. Těsně před koncem třetiny však soupeř zvýšil na 2:3. Druhá třetina se nám vůbec nepovedla, prohráli jsme jí 0:4 a tak stav 2:7 nevěštil nic dobrého. Ve třetí třetině soupeř zřejmě ukolébán vysokým vedením začal dělat chyby a když kapitán Okáč proměnil trestné střílení a snížil na 3:7, začala i štěstěna hrát s námi. V rozmezí několika minut se prosadil Šerý (Vantuch), Krupka (Okáč), Vantuch ( Kratochvíl) a bylo to 6:7. Zbývalo půl minuty do konce a tak jsme riskli hrát bez brankáře. Povedlo se a Lukáš Krupka 20 sec. před koncem srovnal na 7:7 což byl i konečný stav.

V zápase, kde už si soupeř byl jistý vítězstvím, se kluci nesložili a nepříznivý stav dokázali dotáhnout do remízy. Výborný výkon opět podal Jirka Máca v bráně, takže velká gratulace všem!