Datum konání: 07.05.2024 16:30

Kurt: 1

Vložit akci

HAS Jihlava - HC Rantířov

První jarní den oslavili HASáci krásným zápasem s Rantířovem i když pro ně utkání nezačalo dobře. Hned z prvního útoku inkasovali z hole Digrina. Oba týmy hrály velmi zodpovědně především dozadu a čekaly na případnou chybu soupeře. Oba týmy si byly vědomi kvality soupeře a tak se nikdo nepouštěl do bezhlavých útoků. V první třetině měli hosté více ze hry, ale všechny nebezpečné akce stačila obrana zbrzdit, a nebo je zlikvidoval pozorný brankář Pokorný. HASáci se v první třetině nedostali do vyložených střeleckých pozic a tak brankáře hostí Maláče příliš neohrozili.Druhá třetina přinesla již trochu otevřenější hokej. HASáci se začali prosazovat a po dvou a půl minutách vyrovnal Marek Hlaváčik, který po přihrávce Oldy Bakuse zasunul puk mezi nohy hostujícího brankáře, který dříve oblékal mj. dres Komety Brno. Utkání nabíralo obrátky, hrál se rychlý, kvalitní hokej, navíc oboustranně velmi fair-play. Ve 23. minutě ujel po pravé straně Olda Bakus a tvrdou střelou do víka otočil stav utkání na stranu HASáků 2:1. Bohužel 47 sekund před koncem druhé třetiny hosté Digrinem vyrovnali, když HASáci nedokázali vyhodit puk z vlastní třetiny, i když jej měli pod kontrolou 2:2. Třetí třetina hokejově nezaostala za třetinou druhou. Byla to skvělá podívaná a okořeněná krásnými brankami. Nejdříve se prosadil rantířovský Ščepka, který otočil skóre opět na stranu hostí 2:3. HASáci však dokázali rychle zareagovat, když odražený puk dostal do hostující sítě Kolář 3:3. Poté měli oba týmy několik pěkných příležitostí, které však skvěle chytací brankáři Pokorný a Maláč dokázali zlikvidovat. Hostující obrana si však necelé 3 minuty před koncem nedokázala pohlídat Oldu Bakuse, který opakovanou ránou prostřelil Maláče počtvrté a pečetil tak vítězství HASáků. Je třeba říci, že utkání bylo oboustranně velmi kvalitní, za což patří poděkování i výbornému soupeři - hráčům Rantířova.

HAS Jihlava - HC Rantířov 4 : 3 (0:1, 2:1, 2:1)

Rozhodčí: Plass, Kuřítko

Vyloučení: 2 : 3 (bez využití)

Sestava: Pokorný - Okáč, Polák, Kolář, Hlaváčik, Bakus, Polodna , Horák, Svoboda, Sapík, Žaloudek.

Branky: Bakus 2x, Hlaváčik, Kolář

Návrat zpět

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2005 - 2024 Ing. Vítězslav Holub | Administrace