Datum konání: 07.05.2024 16:30

Kurt: 1

HAS Jihlava - HC Velký Beranov

HASáci zvládli souboj o 1. příčku

Zápas o první příčku přinesl opět na malém zimáčku pohledný a rychlý hokej, který z tribun sledovalo i hrstka diváků. Šťastnější v proměňování šancí byli nejdříve beranovští, ale kapitán HASu Vokíno měl svůj den a po pěkné střele Sapa od modré zavěsil na 1 : 1. Ani v druhé třetině se obraz hry neměnil, hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři se měli co ohánět. Když Martin Pokorný zlikvidoval trochu přísně nařízené trestné střílení, začali se více prosazovat HASáci. Nejdříve Olda Bakus zkušeně zvýšil na 2 : 1 a pak po pěkné kombinaci Vanti dal Vokino na 3 : 1. Drama začalo ve třetí třetině, když se hostům podařilo snížit na 3 : 2. Najednou jich byl plný led (už špatné kvality se spoustou sněhu), ale bojovné srdíčko HASáků pracovalo na plný výkon. Když se při vlastním oslabení, soupeřově powerplay šest na čtyři Vokino mazácky uvolnil přes beka soupeře a do prázné zvýšil minutu a půl před koncem svým třetím gólem na 4 : 2, bylo rozhodnuto. (chtěl sem na led hodit čepici, ale asi by mi omrzly uši). Půl minuty před koncem pak ještě Baky po přihrávce Máry Hlaváčika nekompromisně zvýšil na 5 : 2.

Bylo to utkání o první příčku v tabulce jak se patří, hrálo se čistě, ale s plným nasazením.

Byl sem na kluky moc hrdej. Takhle hraje HASák!!!!!

HAS Jihlava - HC Velký Beranov 5 : 2 (1 : 1, 2 : 0, 2 : 1 )

Rozhodčí : Plass

Vyloučení: 2 : 2

Sestava: Pokorný, Gabriel, Sapík, Svoboda, Derner, Okáč, Polák, Vantuch, Kolář, Bakus, Hlaváčik

Branky: Okáč 3x, Bakus 2x,