HAS tenis CUP 2014

Jako již tradičně na tomto turnaji přívítalo HASáky krásné letní počasi. Bohužel si s námi počasí během dne pohrálo, a tak po vydatném lijáku byl turnaj dohráván v hale. Avšak to trochu předíhám. Po vydatné snídani si HASáci ujasnili pravidla hry ve skupinách a hned se vrhli do bojů. Boje v základních skupinách byly nemilosrdné. Ze skupin totiž postupovali do finálové skupiny první dva z obou skupin a lepší z třetího místa. Ostatní sestoupili do tzv. útěchové skupiny.

Ve skupině A svedly vyrovnané boje 3 dvojice, které získaly shodně 3 vítězství a o celkovém pořadí tak rozhodovalo skóre. Vítězství ve skupině si připsala dvojice Holub - Bláha, druhé místo obsadila dvojice Hájek - Freibauer a třetí o jeden prohraný game skončila dvojice Horák - Svoboda. Zbylá dvě místa obsadily dobronínské dvojice Horr - Bratršovský a Novák - Kabelka.

Skupina B nebyla tak zamotaná. Jednoznačnou roli favorita potvrdila dvojice Havlíček - Kameník, která vyhrála všechna svá utkání, i když o jejich vítězství dvakrát rozhodoval tie-break. Druhé postupové místo obsadila dvojice Žaloudek - Sapík. Třetí, bohužel nepostupové místo obsadila dvojice Chromý - Vostal, která díky horším výsledkům v porovnání s třetím místem ve skupině A byli odsouzení do útěchové skupiny. Tam také "spadly" dvoijice Šerý - Hlávka a Ujčíkovi.

Ve skupině o konečné 6. až 10. místo vybojovala dvojice Šerý - Hlávka celkové vítězství, o kterém rozhodli čtyřmi výhrami, i když 2x v tie-breaku. Na 7. místo poskočila se dvěma výhrami dvojice Horr - Bratršovský a 8. místo patří manželům Ujčíkovým. Na 9. místě skončila dvojice Novák - Kabelka, která má určitě na víc. Na 10. místě skončila technicky velmi vyspělá dvojice Chromý - Vostal.

Finálová skupina přinesla za úmorného vedra v halách napínavé souboje, nicméně hala velmi svědčila celkově vítězné dvojici Havlíček - Kameník. Do haly totiž vstoupila, po dešťovém přerušení a průběžným skóre 0:3 s dvojicí Hájek - Freibauer, impozantně. Pěti gamy v řadě této dvojici vzala vítězství a rozjela se k nevídanému výkonu, neboť všechna další utkání v hale již vyhrála 5:0 a tak zasloužené zvedla nad hlavu pohár pro vítěze turnaje. Druhé místo obsadila tradiční dvojice Holub - Bláha. První dvě místa tak obsadili vítězové základních skupin. O třetím místě rozhodlo opět skóre. Třetí místo vybojovala naprosto zaslouženě dvojice Horák - Svoboda, která po celý den předváděla výborné výkony a jsou na nich vidět tréninkové hodiny. Čtvrté místo obsadila dvojice Freibauer - Hájek a 5. skončila dvojice Žaloudek - Sapík.

V turnaji bylo vyhlášeno také několi individuálních cen:

Osobnosti turnaje: Milan a Jarka Ujčíkovi

Cena Fair play: František Bláha

Cena pro nejlepšího hráče: Jarka Ujčíková

Cena sympatie: Martin Chromý

Celý turnaj doprovázela skvělá a přátelská atmosféra, výborné jídlo a pití. Prostě POHODA. Poděkování patří také sponzorům turnaje, kteří se zasloužili o krásné ceny. Více můžete vidět v přiložené fotogalerii a kompletní výsledky najdete v přiložených souborech.

No a závěrem mi dovolte všem účastníkům poděkovat, věřím, že se báječně pobavili, dobře si zahráli tenis a příští rok na viděnou.