HASáci na jihlavské 24 MTB

Další ročník cyklistického závodu se konal o víkendu 18.-19.5. v Jihlavě. Okruh o délce 9 km čekal na rekordních 571 cyklistů, kteří se opět mohli přihlásit do různých kategorií včetně hlavní 24-hodinovky. Stejně jako loni tuto nejnáročnější kategorii v jednotlivcích vyhrál Tomáš Kozák, který najel 437 kilometrů. Počasí, stejně jako loni a předloni bylo krásné, trať byla velmi dobře připravena, servis a zázemí odpovídaly potřebám závodníků. Mě se do půlnoci jelo v celkové pohodě, únava a krize se dostavily okolo 3. hodiny ráno. Po 15. kole docela náročné trati a sjezdů ze schodů mne začaly bolet záda. Rovnal jsem je ve spacáku asi půl druhé hodiny. Okolo 5. hodiny jsem byl znova na trati, ráno byla nepříjemná zima a samozřejmě únava už byla znát po každém dalším ujetém kole. Celkem jsem nakroužil přes 218 km a jako tradičně si říkám „už nikdy více“.