Poslední aktualizace: 08.09.2020

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

Zapomenuté heslo

Kalendář akcí

Následujích 60 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

HASáci na svých biciklech zdolávali Alpy

HASáci Petr Okáč a Milan Trávník se rozhodli prodloužit si o pár dnů léto a vyrazili okusit, jak se jezdí na horském kole v místě, které je tomuto sportu přímo zaslíbené. Naši skupinku ještě doplnili David Krajcr a Honza Pártl. Pak už jen upevnit bycikly na střechu škody octavie a mohli jsme vyrazit směr Lago di Garda, což je největší italské jezero, ležící v severní Itálii mezi Alpami a pádskou nížinou. Domovem na 5 dní se nám stal v městečku Riva del Garda hotel La perla, umístěný přibližně 100 metrů od jezera. Hotel s bazénem a výbornou polopenzí naplnil ve všech směrech naše očekávání. Jen nás malinko překvapilo, že kromě nás zaplnil hotel do posledního místa zájezd šaramantních a noblesních dam pobírajících zcela určitě tučný německý důchod.

Ideální poloha hotelu nam umožňovala každé ráno vyrážet do okolních hor, a to vždy po trase, kterou jsme si v předešlý večer vždy pečlivě připravili v některém z mnoha místních barů. Vzhledem k faktu, ze náš startovací bod ležel v nadmořské výšce 65 metrů nad mořem, byl každý začátek etapy doprovázen několikakilometrovým táhlým stoupáním s výrazným převýšením. Odměnou ale byly dechberoucí výhledy na jezero a do přilehlých údolí. Po náročných stoupáních nás ale čekal často neméně náročný sjezd. Příkladem může být legendární sjezd z průsmyku passo di Tremalzo (1850 m.n.m. ), známý svojí technickou náročností a právem vyhledávaný bajkery z celého světa. Nám se podařilo těchto 35 serpentin v délce 12 kilometrů sjet, brzdy na našich strojích ale dostaly pořádně zabrat. Nakonec jsme najeli během čtyř dnů něco kolem 200 km a nastoupali 4800 výškových metrů.

Koupání ve vysokohorských jezerech, majestátní hory nebo ochutnávka místní gastronomie byly kromě cyklistiky další důvody, proč na nás pobyt v oblasti Trentina zanechal dobrý pocit a určitě bychom se rádi sem zase někdy vrátili, třeba i s některými dalšími hasáky.
Zapsal Petr Okáč

Návrat zpět

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2005 - 2021 Ing. Vítězslav Holub | Administrace