HASáci postoupili do finále

HC Kokodáci - HAS Jihlava 9:17 (3.6, 2:5, 4:6)

Sestava: Pokorný - Hodek, Anderle, Horák, Okáč, Havel, Vantuch, Svoboda, Hlaváčik, Homolka - Smetana, Čihal, Ščerban, Chromý.

Branky: Horák 5, Havel 3, Homolka 2, Hodek 2, Anderle 2, Smetana, Hlaváčik, Vantuch

Vyloučení: 0:1 - bez využití

Rozhodčí: Jeletz, Mejzlík

Nastoupili jsme do utkání se třemi útoky a dvěma obranami, a tak nám chvíli trvalo, než jsme našli správný rytmus. Hned po minutě hry jsme prohávali 1:0 a domácí byli velmi nebezpeční. Stříleli z každé pozice a tak můžeme poděkovat brankáři Pokornému, že chytil další velké šance soupeře. V polovině první třetiny jsme se konečně prosadili my, když vyrovnal Radek Smetana na 1:1. Po půl minutě vysunul Okáč do brejku Lukáše Havla, který nedal domácímu brankáři šanci a strhli jsme vedení na svoji stranu 1:2. Když po další minutě přidal branku David Horák, vypadalo to dobře. Bohužel jsme dělali chyby, za které nás soupeř trestal. Nejprve snížil na 2:3 a pak se opět vyznamenal Martin Pokorný, který zlikvidoval několik čistých gólových šancí soupeře. Po brance Marka Hlaváčika jsme odskočili na 2:4, ale po půl minutě domácí opět snížili na rozdíl jedné branky. V závěru první třetiny přišly dvě krásné brejkové akce Okáče, který vysunul Havla, který zpečetil dvěma góly skóre první třetiny na slibných 3:6.

Druhou třetinu jsme začali velmi zodpovědně dozadu a směrem dopředu se nám dařilo střílet branky. Po krásné akci se zakončením do brázdné branky se blýskla trojice Havel - Okáč a zakončující Vantuch. Výborně také hrál útok Homolka - Hlaváčik - Svoboda, který zle zatápěl domácí obraně a vstřelil i tři krásné branky. Do konce druhé třetiny HASáci rozhodli utkání dalšími brankami na stav 5:11. Po druhé třetině pro zranění odstoupili Havel a Svoboda, a tak jsme dohrávali s 11 hráči.

Třetí třetina byla hodně otevřená a tak padalo spoustu pěkných branek. I třetí třetinu HASáci vyhráli, tentokrát 4:6, když řádil David Horák, střelec 5 krásných branek. První útok se postaral celkem o polovinu vštřelených branek. V závěru utkání domáci ještě korigovali stav dvěma slepenými góly, nicméně poslední slovo měl Marek Anderle, který uzavřel konečné skóre na 9:17 pět sekund před koncem utkání.

Utkání to bylo na branky opět velmi bohaté. Je potřeba všem HASákům poděkovat za přístup k utkání a bojovnost, díky čemuž jsme dvojutkání s velmi šikovným soupeřem zvládli a zaslouženě postoupili do finále soutěže.