HC Chvojkovice Brod - HAS Jihlava 2: 3 sn (2:0, 0:1, 0:1, 0:1)

Branky: Polcar, Pometlo - Ujčík, Okáč (nájezdy 1: 2 - Pometlo - Ujčík, Hodek)

Sestava: Máca - Hodek, Anderle, Horák, Okáč, Havel, Ujčík, Homolka, Hlaváčik, Vantuch, Číhal, Smetana, Ščerban, Sapík, Chromý, Němec, Svoboda

Rohodčí: Mejzlík, T. Mareček, J. Mareček

Tresty: 6:7 využití 0:1

HASáci šli do utkání opět s třemi kompletními pětkami, ale úvod utkání se nám nevydařil. Hned ve čtvrté minutě jsme prohrávali 1:0, kdy po zaváhání a nedůrazu před naší brankou otevřel skóre utkání Polcar. V další části první třetiny HASáci bušili na bránu soupeře, ale výborný Feldman jim skórovat nedovolil. Naopak hosté dobře napadali, blokovali střely a podnikali nebezpečné protiúroky. Ve 13. minutě po napadání v rohu naší obranné třetiny se k puku dostal Pometlo a zasunul puk "trochu šťastně" k pravé tyči našeho gólmana 2:0. Do konce třetiny již nenašli HASáci klid k zakončení, a tak po první třetině měli na kontě dvoubrankové manko.

Druhá třetina přinesla urputný boj, řadu vyloučených, domluvu rozhodčích ke kapitánům, vyloučení HASácké lavičky (Víťa bránil tým za neuvěřitelné rozhodování rozhodčího Mejzlíka, za což byli HASáci potrestání vyloučením), následné uklidnění a ve 22. minutě jsme končeně prolomili smůlu a v přesilovce jsme snížili na 1:2. Celý zbytek druhé třetiny HASáci předváděli skvělý hokej, ale je třeba říci, že soupeř hrál výborně. Obětavě padali do střel, celé obranné pásmo zavřeli a skvěle zachytal brankář. Podnikali nebezpečné protiútoky, které vždy vyřešil skvěle chytající Jirka Máca, který si nejednou poradil i s nebezpečnými dorážkami.

Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem, zvrátit utkání na naši stranu. Bohužel po dvou minutách třetí třetiny místo toho, abysme hráli přesilovku, tak nás rozhodčí poslal do čtyřech a po pár sekundách do třech. Takže soupeř měl jedinečnou možnost zápas rozhodnout ve svůj prospěch. HASáci s vypětím všech sil a skvělých zákrocích brankáře Máci oslabení ubránili. Soupeř do té doby hrající výborně začal upadávat. HASáci se usadili na dlouhou dobu v pásmu domácích, ale branka stále nepřicházela. Dobrou příležitost ke skórování měli všechny útoky, ale nakonec se to podařilo, když ve 38. minutě po krásné nahrávce Lukáše Havla pověsil puk do víka Petr Okáč 2:2. HASáci měli ještě několik příležitostí rozhodnout v řádné hrací době, ale bohužel Feldmana neprostřelili. Zápas tak mohli rozhodnout domácí, když dvě sekundy před koncem ujeli do brejku, ale pod tlakem konce utkání zakončili zbrkle střelou vedle. O vítězi tak musely rozhodnout nájezdy.

Jako první se k nájezdu postavil Viktor Ujčík, který svůj nájezd zakončil kličkou a ránou pod víko. Za domácí vyrovnal krásnou kličkou Pometlo. Druhou sérii rozjel Lukáš Havel, ale puk mu v rozhodující chvíli odskočil a odkrytou branku tak minul. Stejně se vedlo i domácímu Polcarovi a tak po druhé sérii byl stav 1:1. Do třetí série naskočil Dan Hodek a střelou k tyči zvrátil skóre na naši stranu. Tato branka rozhodla, neboť v posledním nájezdu neuspěl domácí Nevosad a tak mohli HASáci slavit jubilejní 10. titul přeborníka okresu Jihlava.

HASáci díky!!! Byla to super sezóna.

Celá série finálových utkáních byla skvělá, soupeř zaslouží pochvalu, byl výborný. HASáci ale byli lepší.