HAS Jihlava - HC Velký Beranov 11:7 (4:2, 4:3, 3:2)

Branky: Anderle 5, Číhal, Vantuch, Polák, Smetana, Horák, Ščerban

Vyloučení: 2:3   Využití: 1:0

Rozhodčí: Sibera, Jančí

HASáci otevřeli 26. sezónu velmi dobře. Úvod utkání zastihl první pětku v nedbalkách a hned po 19 vteřinách se prosadil hostující Kliment 0:1. HASáci však hned za půl minuty vyrovnali, když zahájil svůj večerní brankostroj Marek Anderle. Pak HASáci odskočili na rozdíl dvou branek na 3:1, kdy nejprve sólo přes celé hřiště zužitkoval Číhal a po krásné souhře zvýšil skóre Vantuch. Chvilku nepozornosti ovšem soupeř okamžitě trestal, když 21 sekund před koncem první třetiny snížil na 3:2. Poslední slovo v první třetině však měli domácí, když Anderle zvýšil stav na 4:2. Druhá třetina byla opět bohatá na branky. Nejprve po minutě hry zvýšil Smetana na 5:2, ale hosté se nevzdávali a dvěma brankami opět stáhli výsledek na 5:4. Do konce třetiny padaly branky v pravidelných intervalech na jedné i druhé straně po krásných kombinačních akcích a tak se skóre po druhé třetině zastavilo na výsledku 8:5. Ve třetí třetině nejprve snížil hostující Chaloupka na 8:6, ale to bylo na dlouhou dobu všechno, co HASáci soupeři dovolili. Po krásných akcích opět postupně skórovali Anderle, který se prostřílel k 6 kanadským bodům za 5 branek a jednu nahrávku a další branky přidali Horák a Ščerban. V závěrečných sekundách korigoval skóre hostující kapitán Milan Bouda na konečných 11:7.

Ačkoli se nás sešlo pouze 9, tak si HASáci zahráli parádní hokej a skvěle tak rozjeli novou, již 26. sezónu, což oslavili tradičním zahajovacím šampíčkem. Takže hodně zdaru na dalších zápasů.