HASáci si připsali cenné vítězství

HC Chvojkovice - Brod - HAS Jihlava   3 : 4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky:   Hodek 3x, Horák.

Sestava: Máca - Svoboda, Němec, Homolka, Vantuch, Hodek, Anderle, Horák, Štěrban, Šerý, Smetana, Číhal.

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hned ve druhé minutě jsme inkasovali po střele od modré 1:0, aniž by si Jirka Máca sáhl na puk. Bohužel hned v další minutě jsme opět nepřistoupili dostatečně rychle k obráncům domácích, kteří získali po buly puk a i podruhé prostřelili vše, co měli před sebou 2:0. To byla pro HASáky studená sprcha. Rozjížděli jsme se pomalu, domácí tým byl více na puku, rychle bruslil a napadal ve třech hráčích, což dělalo HASákům velké potíže při rozehrávce. Domácí se dostávali do velmi slibných šancí, ale Jirka Máca bránu zavřel a držel nás nad vodou. Postupně jsme se vymanili z tlaku domácích a získávali více prostoru a přicházely i naše šance, ve kterých nám však scházel větší klid v zakončení.

Ve druhé třetině jsme pokračovali v dobrém výkonu ze závěru první třetiny a trpělivě jsme šli za svými příležitostmi. Velmi statečně bojovala dvojice Němec - Svoboda, kteří ač obránci zaskočili v útoku na levém křídle a odvedli poctivý a bojovný výkon. Kontaktní branku jsme vstřelili v 19. minutě utkání, kdy po střele Davida Horáka brankář domácích puk vyrazil a důrazný Dan Hodek brankáře prostřelil 2:1. Hra nabírala na obrátkách, ale také přibylo nefér zákroků, což odnesl krvavým zraněním v obličeji Radek Smetana. Dvě minuty poté vybojoval puk ve středním pásmu Marek Anderle, který jej posunul najetému Danovi Hodkovi, který krasnou brankou pod víko vyrovnal na 2:2. V té době se hrál výborný hokej, nahoru - dolu, přičemž HASáci začali soupeře přetlačovat. HASácký tlak vyvrcholil přesilovkou, ve které jsme měli velké šance, ale bohužel jsme puk do branky nedotlačili. Naopak po chybné přihrávce v útočném pásmu se dostal do brejku domácí hráč a Číhalovi nezbývalo nic jiného než zatáhnout záchrannou brzdu. Z nařízeného trestného střílení jsme inkasovali a domácí opět vedli 3:2. To domání posadilo do sedla a HASákům zle zatápěli. Výborně si však vedl Jirka Máca a udržel čisté konto.

Třetí třetina začala skvěle a hned v první minutě vyrovnal Dan Hodek na 3:3 a připsal si tak čistý hattrick. V dalším průběhu mohly rozhodnout oba týmy, brejkových situací a přečíslení bylo na obou stranách hodně, ale brankáři byli skvělí. Hra se opět přiostřila a po serii nehokejových zákroků si osekávání nenechal líbit Jarda Homolka a oplácel, za což obdržel trest 5 + do konce zápasu. Hra byla díky vyloučením rozháraná a ztratila na plynulosti. Vyloučení brala bránícím HASákům spoustu sil, domácí zle dotírali na branku Jirky Mácy, ten ale HASáky držel. 50 sekund před koncem, při vhazování ve vlastním obranném pásmu, si vzali HASáci time-out, aby nabrali síly a odolali náporu domácích. A vyplatilo se. Marek Anderle vyhrál buly, puk se dostal za obranu domácích k Danovi Hodkovi, který při přečíslení 2-1nahrál Davidovi Horákovi, který nekompromisně prostřelil domácího brankáře a poprvé v zápase jsme vedli 3:4 a tím jsme vlastně celý zápas otočili a dotáhli do vítězného konce.

Celé utkání bylo oboustranně velmi kvalitní. Vítězství jsme si za bojovnost celého týmu ale zcela zasloužili.