HC Kokodáci - HAS Jihlava 9 : 9 (3:1, 5:2, 1:6)

Branky: Okáč 3x, Polák 2x, Smetana 2x, Vantuch, Ujčík

Vyloučení: 4:0, bez využití

Sestava: Pokorný - Okáč, Polák, Vantuch - Homolka, Holub - Smetana, Němec, Ujčík.

HASáci měli problém postavit tým, neboť většina hráčů je na horách. Zbytek postihla zranění, a tak před utkáním jsme měli pouze 8 hráčů. Úvod utkání byl opatrný, ale do větších šancí se dostávali HASáci. Od první branky zachránila domácího brankáře tyč, kterou nastřelil Ujčík. Následně již však domácí skórovali, když si HASáci nepohlídali domácího Skotara, který z nájezdu nezaváhal  1:0. Netrvalo dlouho a kapitán Okáč vyrovnal na 1:1, ale opět z protiútoku za obranu se prosadil Skotar 2:1. Pak HASáci sice dali branku, ale protože v té době řídil utkání pouze jeden rozhodčí, tak puk, který byl v brance neviděl a tak místo 2:2 jsme již po siréně dostali branku, kterou však k údivu všech rozhodčí uznal a tak jsme první třetinu prohráli 3:1.

Druhou třetinu jsme začali dobře a Viktor Ujčík prokličkoval celé hřistě a snížil na 3:2. Od té doby jsme soupeře mačkali, ale nepřálo nám štěstíčko, neboť domácí brankář Vomela měl dobře postavené tyčky a břevno, které HASáci zdatně nastřelovali. Následně si vzali slovo rozhodčí, když pustili metrový ofsaj "bukaře" Skotara, který své sólo opět proměnil na 4:2. Dalibor Vantuch ještě obratem snížil ránou pod víko na 4:3, ale po dalším sporném verdiktu rozhodčích, které HASáky rozlítilo do běla, se začali s rozhodčími hádat a nevěnovali se hře. Během jedné minuty tak domácí vstřelili ku spokojenosti své i rozhodčích 3 branky a po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 8:3.

Třetí třetina začala hřebíčkem do HASácké rakve v podobě 9 branky, kdy Kounek ujel obraně a snadno si poradil i s brankářem Pokorným 9:3. Dalo by se říci hotovo. HASáci však zbraně nesložili a trpělivě dobývali branku domácích. 5 minut před koncem již ukazatel ukazoval skóre 9:6 po brankách Petra Okáče, Jardy Poláka a Radka Smetany. Čtyři minuty před koncem ujel do sóla kapitán Okáč, zamotal obránce i brankáře a vstřelil nadějný sedmý gól 9:7. Dvě a půl minuty před koncem se ještě prosadil Jarda Polák a byli jsme na dostřel 9:8. V závěru jsme si vzali time-out a po vhazování v útočné třetině jsme zahájili power-play, které se nám vyplatilo, neboť střela Radka Smetany od modré skončila v síti a bylo srovnáno. Tak také bláznivé utkání skončilo. Všem klukům patří velké diky, že i za totálně nepříznivého stavu nesložili zbraně a ubojovali bod. Díky.