HASáci v posledním utkání základní části zvítězili

HAS Jihlava - HC Chvojkovice Brod   11 : 8 (2:1, 5:3, 4:4)

Branky: Hodek 3, Havel 2, Horák 2, Anderle 2, Okáč, Sapík

Vyloučení: 4:1, Využití 0:1

Sestava: Pokorný - Hodek, Anderle, Horák - Okáč, Polák, Vantuch, Havel - Gabriel, Smetana, Ščerban, Sapík:

Utkání začalo náporem hostů, kteři měli hned v úvodu 3 gólové šance, které zlikvidoval skvělými zákroky Martin Pokorný. V 7. minutě utkání přišlo naše zaváhání v útočné třetině hostí a z následného brejku 2 na jednoho hosté skórovali Filipem Randou 0:1. HASáky obdržený gól ještě více povzbudil a zle dotírali na hostující branku, bohužel však žádnou z pohledných akcí nevyužili. Ve 12. minutě při vyloučení Anderleho ujela dvojice Hodek - Havel a Lukáš trefou ze vzduchu, za kterou by se nemusel stydět žádný bassebalista, nedal brankáři Smolovi šanci a ve vlastním oslabení tak vyrovnal na 1:1. Za další minutu si tato dvojice vyměnila roli a tentorkát skóroval Dan Hodek po přihrávce Lukáše Havla. Po první třetině jsme tak vedli 2:1.

Druhá třetina přinesla parádní hokej, se spoustou branek i skvělých zákroků brankářů na obou stranách. Skóre druhé třetiny otevřeli HASáci a David Horák zvýšil na 3:1. Minutu nato však HASáci nezvládli střídání a 3 hosté šli proti obránci Sapíkovi, který první přihrávku ještě zblokoval, ale odražený puk získal hostující Kühtreiber, který již Martinovi nedal šanci 3:2. Pak však přišly nádherné hokejové akce HASáků, kteří po dvou brankách Anderleho a jedné Horyse odskočili na 6:2. V té chvíli to vypadalo, že soupeři nasypeme kotel. Bohužel minutová nepozornost nás zase vrátila zpět a po dvou nešťastných brankách (jedné z přesilovky) hosté ve 27. minutě snížili na 6:4. Těsně před koncem třetiny vyslal Jarda Polák do brejku Petra Okáče, který krásnou střelou nad vyrážečku golmana Smoly zvýšil na 7:4. Druhá třetina byla divoká a i přes spoustu vstřelených branek brankáři obou celků čarovali.

Třetí třetinu jsme začali opět tlakem, který přinesl krásnou branku do víka, kterou nekompromisně vsítil Láďa Sapík po parádní nahrávce Dana Hodka 8:4. Pak se skóre zvyšovalo jak na houpačce - nejdříve hosté snížili na 8:5, vzápětí Dan Hodek posunul HASáky na 1. místo zvýšením skóre na 9:5. Následoval opět výpadek a dvě branky v naší síti v rozmezí 20 sekund 9:7. HASáci však skóre posunuli na 10:7 a  43 sekund před koncem dokonce na potřebný 4 brankový rozdíl - 11:7. Bohužel první postupové místo jsme neudrželi, neboť 23 sekund před koncem hosté snížili na 11:8 a zajistili si tak první místo tabulky po základní části soutěže a tím i lepší postavení pro boje v play-off.

HASáci odehráli skvělé utkání, divákům připravili nádherné hokejové akce s parádním zakončením. Škoda jen, že kratičké výpadky v koncentraci nás připravili o ještě lepší výsledek. Do play-off tak jdeme z druhého místa (rozdílem 1 branky) a narazíme na Kokodáky.