SK Telč - HAS Jihlava 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Sestava: Maláč, Bakus  Hodek, Horák, Vantuch, Hlaváčik, Kazda, Cmunt, Ohnsorg, Hrbatý, Svoboda, Ficenc, Chromý, Sapík, Němec, Gabriel, Brussmann.

Vyloučení: 6:4        Bez využití

Branky: Kret 2x, Prášek, Šalanda, Koreš - Horák, Cmunt

HASáci zajížděli na zbrusu nový zimní stadion v Telči po dlouhých devíti letech. Poslední soutěžní utkání v Telči odehráli HASáci 4. ledna 2007. Tehdy jsme v Telči zvítězili 5:3. Komentář z tehdejšího utkání si můžete přečíst dole pod textem. Od sezóny 2007-2008 hrají HASáci Okresní přebor Jihlavska, neboť se v roce 2007 krajská soutěž rozpadla. Po jejím obnovení již HASáci neměli dostatek hráčů a hlavně dostatek peněz na to, aby do krajaské soutěže mužů mohli naskočit. Proto srovnání po tolika letech bylo očkáváním pro obě mužstva.

Kompletní tři útoky a 7 obránců, rozehrálo utkání výborně. Zodpovědný přístup otupil očekávaný nápor domácího, mladého, celku. HAScáci stačili bruslit a tak si domácí příliš šancí nevytvářeli. HASáci si museli zvykat na poměrně úzké hřiště, což zvyklí domácí plně využívali především při napadání při zakládání našich útoků. HASáci se čím dál více osmělovali a v některých fázích hry zle zatápěli domácím hráčům. V 17. minutě odvedl skvělou práci David Horák, který vypíchl rozehrávku domácích beků a skvělou individuální akcí otevřel skóre utkání 0:1. Do konce třetiny měla obě družstva několik dobrých příležitostií, avšak brankáři Havlík a Maláč vždy své týmy podrželi.

Druhá třetina již přinesla více otevřeného hokeje. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a otevírala se tak zadní vrátka obou týmů. Jako první skulinku v obranné hře domácích našli HASáci, když ze středu útočné třetiny zamířil přesně do víka Marek Cmunt 0:2. HASáci v této chvíli na ledě excelovali, bylo jich "plné" hřiště a přicházely i obrovské šance, bohužel brankově nazakončené. Pak přišla nešťastná chvíle, kdy v naší vlastní přesilovce se prosadil domácí Kret a snížil na 1:2. Následně měli HASáci opět několik velmi vydařených akcí, které však gólem neskončily. Po dvou třetinách tak HASáci odcházeli do kabin s naděljným skóre 1:2.

Poslení třetinu jsme již tak dobře nezačali, neboť jsme za 30 sekund vedení ztratili a jak se později ukázalo, tak jsme ztratili celý zápas. Nejprve vyrovnával svojí druhou brankou v utkání Kret a po dalších 30 sekundách překlopil vedení na stranu domácích Prášek 3:2. HASákům sebrali domácí vítr z plachet a čím dál více ohrožovali naší branku. V těchto fázích utkání se několika skvělými zákroky ukázal brankář Maláč. Ani HASáci však nezůstávali pozadu a statečně ohrožovali branku domácích. Bohužel však již bez brankového úspěchu. HASákům docházely síly a nedokázali mladé a rychlé domácí hokejisty bránit. Rozhodnutí tak přišlo v 52. minutě utkání, kdy uklidňující branku na 4:2 vstřelil Šalanda. V 59. minutě utkání ještě upravil skóre utkání náš bývalý hráč Zbyněk Koreš 5:2. Pro HASáky trochu krutý výsledek, nicméně poslední třetina, kterou domácí vyhráli 4:0 ukázala, že dravé mládí domácího týmu, podpořené výbornou diváckou kulisou plného zimního stadionu, přece jenom mělo více sil a utkání dokázalo zvrátit ve svůj prospěch.

I přes prohru musím říci, že jsme jako tým nezklamali a je potřeba všem klukům poděkovat za přístup a předvedenou hru. Zároveň se těšíme na podzimní odvetu.