Poslední aktualizace: 08.09.2020

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

Zapomenuté heslo

Kalendář akcí

Následujích 60 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

HASácký sedmiboj 2011

Po roce se opět HASáci sešli v rekreačním středisku Želivka HASáci k tomu, aby svedli sportovní souboje v sedmi sportovních disciplínách - hodech na koš (basketbal), fotbálku 2x2, volejbalu, líném tenise, nohejbalu, stolním tenise a petanque. Páteční podvečer byl přípravou, neboť HASáci se na kolech dopravili do 40 km vzdáleného cíle. Po vydatné večeři došlo na losování, které určilo soutěžní dvojice v každé disciplíně. Vzhledem k tomu, že do klasického 16kového pavouka jeden HASák chyběl, byla poslední dvojice dolosovávána z prohraných v prvních kolech. Tímto způsobem se mohl prohraný v prvním kole díky losu vrátit zpět do hry. Poté se již HASáci posilovali spánkem na nadcházející ráno.

Disciplíny začaly tradičními hody na basketbalový koš. Vítěznou dvojicí se stala dvojice Polák - Vantuch, která si poradila v dramatickém finále s dvojicí Máca - Trávník. Druhou velice náročnou disciplínou byl fotbálek, který se hrál na "položené branky" na čas 2x3 min. Náročné boje vyvrcholily finálovým utkáním, ve kterém dvojice Horák - Fojt již vedla 3:1, ale dvojici Bakus - Vantuch se podařilo těsně před koncem utkání vyrovnat na 3:3 a na penalty dotáhly tuto dvojici k vítězství. Třetí disciplínou byl nohejbal. Od začátku bylo jasné, že tato disciplína je pouze o tom, kdo se dostane do finále proti Jardovi Polákovi, který do něho mohl být nasazen skoro "přímo". Do finále se dostal druhý "nohejbalista" Otík Horr, který však na Jardu nestačil a tak nohejbal dopadl bez překvapení - vítězná dvojice Polák - Okáč. Sportovně daleko vyrovnanější disciplínou byl líný tenis. Hned první kolo přineslo překvapení ve vyřazení silné dvojice Polák - Vantuch. Finále přineslo krásný "líný" tenis a vítězství pro dvojici Bakus - Fojt, kteří zdolali dvojici Holub - Trávník. Poslední "venkovní" disciplínou sobotního dne byl volejbal. Toto je opět velmi silná disciplína dvou HASáků - Jardy Poláka a Otty Horra. Takže také finále těchto borců nebylo pro nikoho překvapením. Vítězství si opět připsal Jarda Polák s Milanem Trávníkem. Pro Otíka a Davida Horáka tak zbyla stříbrná pozice. Stolní tenis byl poslední sobotní disciplínou. Los určil favorita soutěže, neboť svedl dohromady Jardu Poláka s Ottou Horrem. I přesto ve finále byla dvojice Máca - Horák favoritům více než rovnocenným soupeřem a jednu chvíli se dokonce zdálo, že se rodí velké překvapení. Pevnější nervy si však udrželi favorité a finále dotáhli do vítězného konce. Sobotní podvečer vyplnili HASáci pinpongovým kolotočem. HASáci úspěšně završili náročný sobotní program. Vzhledem k tomu, že začal pořádný liják, tak večer věnovali HASáci odpočinku a konzumaci dobrot v místní hospůdce a připravovali se na nedělní petanque.

Do nedělního rána nás probudilo krásné počasí. Po vydatné snídani HASáci šli do poslední disciplíny letošního HASáckého sedmiboje, kterým byl odpočinkový petanque. Vítězství si po skvělém finiši odnesla dvojice Bakus - Vantuch, která porazila dvojici Hájek - Horák.

HASáci mohli zvolat - Dobojováno!!! Sečtení výsledky a závěrečné vyhodnocení si vzal na starosti Víťa Holub. Letošní výsledky byly velice vyrovnané a na "BEDNĚ" se umístilo hned 5 HASáků. Čtvrté a páté místo bylo s minimálním bodovým odstupem také velmi vyrovnané.

Naprosto suverénním způsobem zvítězil Jarda Polák s 220 body, před druhým Oldou Bakusem se 185 body a na třetím místě byli se 160 body Petr Máca, Dalibor Vantuch a David Horák. Se 155 body obsadil 4. místo Víťa Holub a na děleném 5. místě skončil Otík Horr s Viktorem Fojtem se 150 body.

No a co dodat závěrem? Ten, kdo nepřijel, může litovat a kdo byl, viděl a prožil, tak to mu to zůstane navždy a nikdo mu to nevezme. HASáci díky za perfektní sportovní dny.

Informace zapsal

Vita Holub

Návrat zpět

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2005 - 2021 Ing. Vítězslav Holub | Administrace