Kalendář akcí

Následujích 60 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

HASácký sedmiboj 2013

Po roce HASáci opět vyrazili na tradiční HASácký sedmiboj. Letos nezavítali do rekreačního střediska Želivka, ale přestěhovali se do nedalekého hotelu KOCANDA, přímo v Želivě, kde našli skvělé prostředí včetně výborně připravených sportovišť HASáci k tomu, aby svedli sportovní souboje v sedmi sportovních disciplínách - hodech na koš (basketbal), fotbálku 2x2, volejbalu, líném tenise, nohejbalu, stolním tenise a petanque. Páteční podvečer byl přípravou, neboť HASáci se na kolech dopravili do 40 km vzdáleného cíle. Po vydatné večeři jsme se svorně podívali na SUPER CUP ve fotbale mezi celky Bayern Mnichov a Chelsea, který se hrál v Praze.

Sobotní ráno bylo, po vydatné snídani, zahájeno losováním, které určilo soutěžní dvojice v každé disciplíně. Vzhledem k tomu, že do klasického pavouka jedna dvojice chyběla, tak byla pro vítěze ze souboje prohraných z 1. kola připravena možnost opravy. Tímto způsobem se mohl prohraný v prvním kole díky opravě vrátit zpět do hry.

Disciplíny začaly tradičními hody na basketbalový koš. Hned první soutěž ukázala výhody zvoleného systému, neboť prohraná dvojice z prvního kola Máca – Hájek, díky opravě postoupila až do finále, kde si poradili s dvojicí Holub – Horr, pro které zbyla stříbrná pozice. Třetí místo vybojovala dvojice Okáč – Bakus.

Druhou disciplínou byl nohejbal. Od začátku bylo jasné, že tato disciplína je pouze o tom, kdo se dostane do finále proti Honzovi Žaloudkovi s Oldou Bakusem, kteří do něho mohl být nasazeni skoro "přímo". Do finále se dostali šikovní nohejbalisté Petr Okáč a Petr Dörrer, kteří však na Honzu s Oldou nestačili a tak nohejbal dopadl bez překvapení - vítězná dvojice Žaloudek Jan - Bakus.

Třetí, velice náročnou disciplínou byl fotbálek, který se hrál na malé branky, které zapůjčil Petr Dörrer. Hrálo se na čas 2x3 min. Náročné boje vyvrcholily finálovým utkáním, ve kterém dvojice Holub - Michelfeit porazila dvojici Bakus – Dörrer 3:0 a vybojovala tak pro sebe první místo. V boji o 3 místo vyhrála dvojice Hájek - Vantuch nad zkušenými obranáři Máca – Žaloudek st. a získali tak bronzový stupínek.

Sportovně nejvyrovnanější disciplínou byl líný tenis. Hned první kolo přineslo překvapení ve vyřazení silné dvojice Máca – Horr, bez možnosti opravy. Do finále, které přineslo krásný "líný" tenis se probojovala dvojice Bakus – Michelfeit a Honza Žaloudek – Sapík. Vítězství si vybojovala dvojice Bakus – Michelfeit. V boji o bronz se utkala dvojice Holub – Žaloudek Jaroslav proti dvojici Hájek – Okáč. I tento souboj byl velmi vyrovnaný, ale více štěstí měla dvojice Holub – Žaloudek Jaroslav a tak si na své konto připsaly body za třetí místo.

Další disciplínou byl volejbal, ve kterém los svedl do dvojice silné hráče Honzu Žaloudka s Oldou Bakusem, takže  finále těchto borců nebylo pro nikoho překvapením i když finálový soupeř Horr – Sapík je alespoň trochu potrápila. V boji o třetí místo zvítězila dvojice Žaloudek Jarda s Martinem Hájkem nad překvapením volejbalové soutěže dvojicí Vantuch – Okáč a zaslouženě si tak odnesly body za 3. místo.

Poslední "venkovní" disciplínou sobotního dne byl stolní tenis. Los určil favorita soutěže, neboť svedl dohromady Víťu Holub s Honzou Žaloudkem. I přesto ve finále byla dvojice Máca - Hájek favoritům rovnocenným soupeřem. Třetí místo vybojovala dvojice Horr – Michelfiet, kteří porazili dvojici Okáč – Dörrer.  Sobotní podvečer vyplnili HASáci shlédnutím utkání Gambrinus ligy Sparta – Ostrava. Zbytek večera věnovali HASáci odpočinku a konzumaci dobrot v místní hospůdce a připravovali se na nedělní petanque.

Do nedělního rána nás probudilo deštivé počasí. Po snídani se vyčasilo, a tak mohli jít HASáci do poslední disciplíny letošního HASáckého sedmiboje, kterým byl odpočinkový petanque. Vítězství si po skvělém finiši odnesla dvojice Horr – Jarda Žaloudek, která porazila dvojici Bakus – Vantuch. O bronz si zahrály dvojice Holub – Máca, která porazila Honzu Michelfeita a vybojovala si tak bronzové body.

HASáci mohli zvolat - Dobojováno!!! Sečtení výsledky a závěrečné vyhodnocení si vzal na starosti Víťa Holub. Naprosto suverénním způsobem zvítězil Olda Bakus s 215 body, před druhým Honzou Žaloudkem se 190 body a třetím Víťou Holubem se 175 body. Další výsledky najdete ve výsledkové listině.

Velké poděkování patří majiteli a personálu hotelu KOCANDA v Želivě, kteří nám poskytli perfektní servis a zázemí, dále kapitánovi HASU Petrovi Okáčovi za „svatební dar“, který mu HASáci pomohli vypít, Jardovi Žaloudkovi za organizaci technického zázemí a Víťovi Holubovi za sportovní organizaci celého sedmiboje.

No a co dodat závěrem? Ten, kdo nepřijel, může litovat a ten kdo byl, viděl a prožil, tak to mu to zůstane navždy a nikdo mu to nevezme.