HASáky čeká třetí zápas

HC Kokodáci : HAS Jihlava  7 : 5 (2:2, 5:3, 0:0)

Branky:   Hodek 2, Havel 2, Ščerban

Sestava: Pokorný - Hodek, Havel, Ščerban, Svoboda, Holub, Němec, Smetana, Šerý, Sapík.

Většina hráčů nebyla k dispozici a tak jsme museli velmi zaimprovizovat. Poprvé do sestavy naskočil Lukáš Havel a vzhledem k tomu, že do utkání nemohli nastoupit ani původně nahlášení Okáč a Vantuch, tak museli naskočit i Víťa Holub a Láďa Sapík. Sestava byla poslepovaná, ale začátek byl dobrý. Hned  z prvního útoku jsme dali gól, když se nádherně trefil Dan Hodek 0:1. Kokodáci byli velmi nebezpeční, ale v úvodu se nám dařilo je držel dál od branky. V polovině první třetiny jsme ale hráli v oslabení 3:5 a Kokodáci srovnali na 1:1. Bránění dalšího vyloučení nám bralo hodně sil a rychle bruslící Kokodáky jsme nestíhali. Po chumlu před naší brankou, Martin Pokorný zalehl puk, který však byl asi několik milimetrů za čarou a rozhodčí k nám byl nekompromisní 2:1. V dalším brejku jsme opět faulovali a bylo nařízeno trestné střílení, které Martin Pokorný chytil. Pak jsme trochu uklidnili hru a podařilo se nám srovnat na 2:2.

Druhá třetina pro nás nezačala dobře. Po tlačenici před naší brankou puk opět poskakoval po čáře, Martin ho zalehl, ale podle rozhodčího opět několik centimetrů za brankovou čárou 3:2. Cítili jsme se hodně naštvaní a frustrovaní. Po dalším brejku nám nezbylo než faulovat a bylo tak nařízeno druhé trestné střílení, které již však Kokodáci proměnili 4:2. Tento vývoj nám vzal hodně sil, ale i přesto první útok hodně zatápěl jejich obraně a po krásné akci Hodka s Lukášem Havlem jsme snížili na 4:3. Bohužel však hned po chvíli propadla do brány střela od modré a domácí zvýšili na 5:3. Jiskřičku naděje vykřesal Béďa Ščerban, který svým důrazem před brankou platil a snížil na 5:4. Do konce třetí třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou, bohužel však v zakončení byli šťastnější domácí, kdy po tečované střele zvýšili na 6:4 a minutu před koncem třetiny využili Kokodáci nedůrazu HASáků a zvýšili na 7:4. Hrozivou třetinu korikogoval těsně před sirénou Lukáš Havel 7:5.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s cílem být trpěliví a pokusit se stav srovnat. Bohužel hned v první minutě jsme udělali při střídání chybu a pro příliš mnoho hráčů na ledě jsme byli vyloučení, což okomentoval Lukáš Havel a od úzkostlivého rozhodčího Paura dostal osobní 10 minutový trest. Bohužel se Lukáš nezdržel ani dalších komentářů a rozhodčí Paur ho poslal do sprch. Takže jsme hráli vyloučení a ještě nás zůstalo 8. Ačkoli jsme si všichni sáhli na dno svých sil, tak jsme měli především díky prvnímu útoku poměrně hodně příležitostí ke vstřelení branky, ale v rozhodující chvíli už nám chyběly síly dotlačit puk do branky. Ani domácí již ve třetí třetině branku nedali, a tak jsme zápas končili sice prohrou, ale nedali jsme to zadarmo. Všech chlapům patří velký dík za HASácké srdíčko, které bojovalo až do konce, i když to tentokrát na soupeře nestačilo.