HASmen na startu mezinárodního závodu

Neděle 6.září 2020 patřila v Hradci Králové zcela cyklistickým nadšencům. Pořádala se zde největší cyklistická show v České republice – Velká cena Hradce Králové. Byl k vidění  Český pohár Handbike, Český pohár v koloběhu, RAFKARNA Velká cena Hradce Králové HOBBY, závod skládacích kol Brompton Mistrovství ČR a SR a RAFKARNA Velká cena Hradce Králové ELITE. Tohle nás samozřejmě nemohlo  nechat v klidu a tak jsme dali dohromady rodinnou partu v počtu šesti kusů a do Hradce jsme vyrazili. Problém s tím, že skládací kolo nevlastníme vyřešili pořadatelé a po předchozím zamluvení nám „závodní cyklospeciály“ zapůjčili. Dáša s Petrem měli kolo své, ale my ostatní jsme se museli rychle kolo naučit rozložit, protože se startuje tak, že na startu je kolo složené, po výstřelu k němu doběhneme, rozložíme a valíme. Já klasicky pohodovým stylem provedl rozložení, všem závodníkům jsem viděl v dálce záda, ale o to větší byla motivace je nahánět. Jelo se šest kol, jedno měřilo 1,2 km, takže celková délka tratě byla cca 7 km. Trasa závodu nás vedla po různě veliké a nerovné dlažbě, část po asfaltu. Jelo se skoro po rovině, takže to byl pořádný sprint. Celá naše sestava se závodu zhostila dobře, bez úrazu jsme to všichni dali a dokonce zase byla bedna (Dáša druhá v ženách). Součástí závodů bylo i vyhodnocení nejlepšího oblečení a to (již po několikáté) vyhrála Dáša. Byla to skvělá akce, organizovaná na vysoké úrovni a tak jsme odtud odjížděli se skvělým pocitem dobře odvedené práce.