HC Rantířov - HAS Jihlava 5:9 (1:2, 2:3, 2:4)

Sestava: Kotlík - Okáč, Polák, Vantuch, Ficenc, Bakus, Horák, Němec, Michelfeit, Hlaváčik, Svoboda, Sapík

Vyloučení 1:3

Branky: Horák 3, Vantuch 2, Bakus 2, Polák, Okáč

Do druhého finálového zápasu vstoupili HASáci zodpovědně s vědomím, že jsou v polovině cesty. Již ve druhé minutě se dostal do brejku David Horák,  který bezpečně proměnil střelou do horního rohu Maláčovy branky 0:1. Pak se hrál opatrný, nicméně rychlý hokej s pohlednými akcemi. Skórování zabránili výborní brankáři na obou stranách. Až v 11. minutě se prosadili také domácí, kdy po skrumáži před HASáckou brankou puk dotlačili do branky a srovnali tak stav na 1:1. Nicméně HASáci strhli vedení ještě před koncem třetiny na svoji stranu. Po skvěle zahrané buly Jardou Polákem, našla přesná přihrávka před osamoceným brankářem Petra Okáče, který se nemýlil 1:2.

Úvod druhé třetiny přinesl vyrovnání, když v 16. sekundě po hrubé chybě - kolmé přihrávce přes obranné pásmo - "namazal" Honza Němec soupeři puk přímo před našeho golmana, který si ještě ani nestačil "zamést" brankoviště a už lovil puk ze sítě. Za necelé tři minuty se však první lajna postarala opět o vedení, když po nahrávce Ládi Sapíka skóroval Dalibor Vantuch 2:3. Naše vedení však netrvalo dlouho a po dvou minutách bylo opět vyrovnáno, když domácí potrestali naši nedůslednost při vyhazování puku z vlastní třetiny 3:3. Další nebezpečné útoky rantířovských hráčů zneškodnil perfektními zákroky brankář Kotlík. V polovině druhé třetiny si vzali slovo opět HASáci a Jarda Polák po přihrávce Petra Okáče prostřeli brankáře Maláče 3:4. Do konce třetiny skóre utkání ještě navýšil výborně hrající David Horák po přihrávce Oldy Bakuse 3:5.

I třetí třetinu zahájili HASáci brankově, to když po přihrávce Tomáše Ficence "vyhnal pavouky" Olda Bakus 3:6. Pak jsme trochu polevili v koncentraci, což hned šikovní útočníci domácích využili a snížili až na 5:6. To však bylo z jejich strany všechno. HASáci skvěle kombinovali, obrana byla bezchybná. Několika skvělými obrannými zákroky se blýskli Marek Hlaváčik a Kuba Svoboda a když se něco nepodařilo ubránit, tak skvělými zákroky zasáhl "Kotel". V poslední pětiminutovce utkání HASáci domácí hráče k ničemu nepustili, navíc se prosadili brankově, když hattrickem završil svůj skvělý výkon v obou finálových utkáních David Horák a zvýšil na 5:7. Následně se ještě prosadili Dalibor Vantuch a brankovou tečku za celou sezónou završil Olda Bakus 5:9.

Celou finálovou bitvu tak vyhráli naprosto zaslouženě HASáci. Dvě vítězství a celkové skóre 15:5 je impozantní, neboť soupeř byl výborný. Závěrem je třeba říci, že celá finálová bitva byla hrána velice fair-play, k čemuž přispěla obě mužstva. Také trojice rozhodčích podala ve finále poctivý a zodpovědný výkon a přispěla tak ke kvalitě obou utkání.

Takže závěrem HAS, HAS, HAS, už je tady zas ..... a veká gratulace pro celý tým HASu.