HC Chvojkovice Brod : HAS Jihlava   7 : 10 (1:4, 3:1, 3:5)

Branky:  3x Hodek, 2x Havel, 1x Anderle, Horák, Okáč, Ujčík, Homolka.

Sestava: Máca,

Okáč, Anderle, Homolka, Hodek, Havel, Horák, Štěrban, Zigmund, Smetana, Ujčík.

K zápasu s finalistou minulé sezony jsme se sešli s dobrou sestavou a do zápasu jsme vstoupili odhodlaně. Začátek utkání se dlouho odkládal z důvodu absence rozhodčích, vše musel zachránit, ač ne úplně zdraví Kuba Svoboda a s píšťalkou šel do toho. Začátek utkání nám vyšel a brzo jsme šli Lukášem Havlem do vedení 0:1. Dobře bruslící a aktivní soupeř však záhy srovnal na 1:1. To kluky nastartovalo k větší aktivitě i důrazu a po gólech Hodka, Havla a Anderleho jsme do konce první třetiny odskočili na stav 1:4. Soupeř měl spoustu šancí, ale ty s přehledem likvidoval Jirka Máca. Také začátek druhé třetiny, do které již naskočili delegovaní rozhodčí, patřil nám a Dan Hodek zvýšil na 1:5. Tento stav asi kluky ukolébal, čehož protivník dokázal dokonale využít, do konce druhé třetiny snížil na rozdíl jediného gólu na 4:5, když jeden gól dali dokonce v naší přesilovce. O přestávce si kluci uvědomili, že bez většího důrazu a nasazení se zápas může úplně zvrhnout v náš neprospěch a děli se věci. Během necelých čtyř minut nasázeli zaskočenému soupeři čtyři branky – Homolka, Hodek, Horák a Okáč a skóre   4:9 již bylo uklidňující. Domácí sice snížili, ale Viktor Ujčík dal náš desátý gól na 5:10. Režii posledních pěti minut zápasu si vzal do rukou ledař, který chtěl brzké ukončení zápasu a tak se časomíra nezastavovala. Kluci, snad pod tímto zvláštním dohrávání třetiny, povolili v koncentraci a obdrželi jsme dvě branky na konečných 7:10.

Bylo to těžké utkání se soupeřem, který vydržel celý zápas agresivně napadat naší rozehrávku a nutit nás k chybám. Vynikající výkon podal brankář Jirka Máca, který se měl po celý zápas co ohánět. Kluci podali bojovný výkon, výsledek zápasu je zasloužený a všem patří dík.

Zapsal: Tráva st.