Kalendář akcí

Následujích 60 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

Mistrovství ČR a SR na skládacích kolech Brompton

V sobotu 26.9.2015 se konal již 5.ročník Festivalu cyklospecialit - mistrovsví ČR a SR na skládacích kolech Brompton v Lednicko – Valtickém areálu, v lokalitě Janův Hrad. Festival navazuje na tradiční Mistrovství světa BROMPTON pořádané každoročně ve Velké Británii. Poselstvím akce je, že cyklistika může být i malinko jiná, a že jsou i kola určená k pohodlné dopravě v běžném společenském oděvu. Proto předpisem pro závodníky je kromě helmy společenský oděv! Po loňské dobré zkušenosti jsem ani letos neodolal a doprovodil jsem svojí dceru Dášu s manželem Petrem na této skvělé akci. Vzhledem k tomu, že má dcera čerstvě po svatbě, byl náš kostým jasný. Já byl za „zlého“ tchána a mladí jeli ve svatebním. Závod je pro mě zvláštní tím, že celý rok jezdím na velkém kole a pak si půjčím „malou skládačku“, která je při jízdě docela vratká a valím. Nejdřív si ale kolo na startu musím složit, což borci dělají do 7 sec., ale já si to skládání vychutnávám a tak většinu závodníků už po startu vidím zezadu (o to víc mě pak baví je předjíždět). Letos jelo 43 závodníků a k vidění byla spousta pěkných kostýmů. Musím se pochlubit, dcérenka se svým svatebním kostýmem vyhrála. Závod samotný v délce 8 km jsme taky zvládli dobře (viz výsledková listina), takže zase velká spokojenost a určitě příště zase dorazíme.