Kalendář akcí

Následujích 60 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

Mistrovsví ČR a SR na skládacích kolech Brompton

22.září se v nádherném prostředí Břeclavského Podzámčí konal Festival Cyklospecialit, jehož součástí bylo i Mistrovství ČR a SR na skládacích kolech Brompton. Festival navazuje na tradiční Mistrovství světa BROMPTON pořádané každoročně ve Velké Británii. Poselstvím akce je, že cyklistika může být i malinko jiná, a že jsou i kola určená k pohodlné dopravě v běžném společenském oděvu. Proto předpisem pro závodníky je kromě helmy společenský oděv! Jako každoročně, tak i letos, se na tuto akci vydalo i naše cyklodružstvo. Motivuje nás a vše potřebné, včetně „krojů“, půjčení kol a registrace zařizuje moje dcérenka Dáša. Počasí celkem  ušlo, bylo po dešti, ale teplota pomalu stoupala a tak vše bylo OK. Letos Dáša navrhla a připravila kostýmy Sněhurka a trpaslíci (ale byli jsme jenom čtyři). Startuje se tak, že kola jsou složená, po odstartování se k nim doběhne, kolo se rozloží a vyráží se. Trať byla příjemná, ale tím jak je krátká, tak je to vlastně takový sprint a to už pro mě není. (Když po rozložení kola vyrážíte na trať skoro poslední, tak je to honička). Ale užil jsem si to a i s výsledkem jsem spokojený. Dalším měřením sil bylo Bikepolo, což je hra s takovou dřevěnou paličkou a míčem (viz video). Tady naši trpaslíci všechny zaskočili a zaslouženě zvítězili. Další úspěch byl při soutěži o nejhezčí dress, kde Dáša zvítězila.

Byla to opět vydařená akce, hodně jsme se pobavili a už se těšíme na příští ročník. Co na nás asi tak Dáša zase vymyslí?