HC Amatero Luka n/J  :  HAS Jihlava     1: 9    (1 : 2, 0 : 4, 0 : 3 )

Sestava: Kotlík

Němec, Michelfeit, Hlaváčik, Ficenc, Okáč, Polák, Vantuch, Polodna, Bakus, Horák,

Svoboda.

Branky: 6x Okáč, Vantuch, Michelfeit, Němec.

Odvetný zápas o finále byl od začátku zcela v naší režii. Předzápasová příprava přinesla své ovoce a místy netradiční posty hráčů přinesly očekávané. Do zápasu jsme vlétly s plným nasazením a jasným cílem, co nejdříve smazat náskok soupeře z prvního zápasu. Již v šesté minutě otevřel skóre Petr Okáč (čímž začal svůj střelecký koncert o šesti dějstvích), po přihrávce Vantucha  0 : 1. Pak jsme sice v oslabení dostali gól na 1 : 1, ale byl to znovu Okáč, který strhl vedení na naší stranu 1 : 2 a tak i skončila první třetina. I druhou třetinu jsme začali velkým tlakem a Vantuch po přihrávce Hlaváčika zvýšil na 1 : 3. Pak přišla skvělá chvíle brankáře Petra Kotlíka, když bravurně zlikvidoval nařízené trestné střílení. V 25.minutě  nekompromisní střelou od modré do šibenice zvýšil Honza Michelfeit na 1 : 4 a soupeř se začal třást o výsledek znamenající postup do finále. Před koncem druhé třetiny Honza Němec zvýšil na 1 : 5  a po něm   Petr Okáč zatloukl hřebíček do postupových nadějí domácích tím, že zvýšil na 1 : 6.  Tak jsme se dostali do postupového vedení a rozuzlení měla přinést poslední třetina. Ta byla exibicí první lajny, hlavně kapitána mužstva Petra Okáče. Ten třemi góly, 2x po přihrávkách   Dalibora Vantucha a jednou Oldy Bakuse uzavřel skóre na 1 : 9.

Byl to zápas o postup do finále jak se patří i soupeř měl spoustu vyložených šancí, ale vynikající výkon brankáře Petra Kotlíka udržel naše šance nad vodou. Celý tým podal zodpovědný výkon, někteří hráči si „hrábli“ i hloub než na dno svých fyzických sil (např. Radek Polodna), ale vůle po vítězství a postupu do finále byla cítit z každého.

Takže kluci díky moc za předvedenou hru a do finále jdeme se vztyčenou hlavou!!!!!!