První finálový zápas: Chvojkovice-HAS Jihlava

Chvojkovice : HAS    2 : 3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky: 3x Bakus

Sestava: Pokorný,

Němec, Chromý, Svoboda, Sapík, Okáč, Ficenc, Vantuch, Hodek, Bakus,

Horák.

Na finálové utkání se oba soupeři dobře připravili a bylo to na předvedené hře znát. Od prvních minut se hrál rychlý kombinační hokej a oba brankáři se měli co ohánět. Lepší vstup do utkání jsme však měli my a už ve druhé minutě otevřel Olda Bakus, po Horákově přihrávce, skóre zápasu a vedli jsme 0:1. Stejní aktéři a ve stejné režii zvýšili v šesté minutě na 0:2. Do konce třetiny bylo na obou stranách několik dobrých příležitostí ke skórování, ale brankáři vše zvládli. Druhou třetinu se dál pokračovalo ve vysokém tempu  a domácí po dost šťastných brankách srovnali na 2:2. I ve třetí třetině se hrál urputný hokej, domácí místy i fauly zastavovali naše útoky, ale rozhodčí je v tom podporoval. Když už se zdálo, že zápas vyvrcholí po remíze samostatnými nájezdy, uvolnil David Horák Oldu Bakuse a ten jako správný kapitán vzal zodpovědnost na sebe a utkání rozhodl nádherným gólem 2:3. Do konce třetiny měl Martin Pokorný v bráně ještě několik skvělých zákroků a gól už nepustil.

Bylo to finálové utkání jak se patří, kluci bojovali s "Chvojkovickejma mladíkama" s plným nasazením a s evidentní touhou po vítězství. Velký dík patří všem hráčům a první finálový krok se nám povedl. Do odvety jdeme dobře naladění a to je důležité.