HAS Jihlava : HC Chvojkovice Brod    5 : 1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky:  2x Hodek, 1x Anderle, Smetana a Horák.

Sestava: Máca,

Hodek, Anderle, Horák, Svoboda, Polák, Vantuch, Smetana, Němec., Štěrban, Zigmund.

Do prvního finálového zápasu nám zasáhla marodka a tak na led vlítlo pouze deset bohatýrů. Po velké pauze nastoupil i Petr Zigmund a zápas se mu povedl. Taktika pro zápas byla jasná: nemůžeme hrát otevřený hokej, ale betonovat střední pásmo, rozbíjet útoky soupeře, v naší třetině nic nevymýšlet, puky pryč, no a trpělivě čekat na nějaký brejk. Tohle všechno kluci dokonale plnili, výbornou defenzivou deptali soupeře a když nás skvěle držel Jirka Máca v bráně, bylo vše OK. První hřebíček do chvojkovické branky zatloukl Radek Smetana před koncem první třetiny 1:0. I ve druhé třetině se klukům dařilo plnit co jsme si řekli, pětkrát jsme sice hráli oslabení, ale nejdříve Marek Anderle a potom Dan Hodek (ten dokonce při vlastním oslabení) navýšili naše vedení na 3:0. V poslední třetině se soupeř stále snažil o změnu stavu, kluci však za velké podpory brankáře Máci statečně odolávali. Svým druhým gólem v zápase, těsně po návratu z trestné lavice, vzal chvojkovickým vítr z plachet Dan Hodek a stav 4:0, pět minut před koncem, byl nadějný. Hosté sice snížili, ale poslední slovo si vzal David Horák, který upravil na konečných 5:1.

Takovýhle zápas se hodnotí velice dobře, kluci celé utkání odmakali zodpovědně a vítězství bylo zcela zasloužené.

Zapsal: Tráva st.