První finálový zápas s Rantířovem jsme zvládli na jedničku

HAS JIHLAVA : HC Rantířov   6 : 0    (2 : 0, 2 : 0, 2 : 0 )

Sestava: Pokorný,

Němec, Michelfeit, Svoboda,Gabriel,Okáč,Polák,Vantuch,Ficenc,Bakus,Horák,

Kotlík,Hlaváčik,Polodna.

Branky: Bakus 3x, Horák 2x, Vantuch.

Na finálový zápas se obě mužstva sešla v nejsilnějších sestavách a očekával se dramatický boj do poslední minuty. Vývoj zápasu však tentokrát režírovala druhá lajna, která soupeři nasázela většinu branek. Pátá minuta první třetiny byla vyvrcholením naší snahy o gól a nejdříve Olda Bakus po přihrávce Okáče dal  na 1 : 0 a chvíli na to David Horák po Bakusově přihrávce nekompromisně skóroval na 2 : 0. Ve druhé třetině jsme využili přesilovku a ukázkovou kombinaci Bakus – Horák posledně jmenovaný zakončil s přehledem na 3 : 0. Půl minuty před koncem třetiny si role prohodili a Bakus zvýšil na 4 : 0. Kluci perfektně bruslili, houževnatě bránili a nepouštěli soupeře k zakončení. No a když už se dostali k bráně, tak skvělými zákroky Martina Pokorného naše konto zůstávalo čisté. V obětavosti šel příkladem, jako vždy, Kuba Svoboda, který však po jedné „kotníkovce“ musel ze zápasu odstoupit. I v poslední třetině jsme se tlačili do zakončení. V 31. minutě jsme se prosadili 2x, čímž jsme soupeře zcela zbavili iluzí o lepším výsledku. Nejdříve Petr Okáč skvěle uvolnil Dalibora Vantucha a ten „nekompromisní střelou s horní rotací“ rozesmutnil hostujícího brankáře na 5 : 0. A chvíli na to, po přihrávce Horáka, Olda Bakus zakončil naše brankové hody na konečných  6 : 0. V průběhu poslední třetiny pro zranění musel odstoupit i Radek Polodna, kterému se tentokrát asi otevřela „druhá komora“ a zase to byl ten známý bojovník.V minulém zápase skvěle jako brankář a dneska v útoku byl vidět Petr Kotlík.

Bylo to z naší strany skvěle odehrané utkání, kluci  dobře bruslili, obětavě bránili a nepouštěli soupeře k vyloženým šancím. No a pokud se nim dostali, tak vše s přehledem likvidoval Martin Pokorný a čisté konto si zcela po právu zasloužil!!!

Takže do odvety jdeme s pěkným náskokem a doufám v úspěšné zakončení sezony!!!