První zápas nadstavbové části OP Jihlavska

HAS Jihlava  :  Velký Beranov  10 : 6    (4 : 2, 2 : 1, 4 : 3 )

Sestava: Pokorný

Němec, Svoboda, Ficenc, Kotlík, Bakus, Horák, Hlaváčik, Polák, Vantuch,

Branky: Bakus 4x, Vantuch 3x, Polák, Horák. Ficenc.

Na první zápas nadstavbové části jsme bohužel neměli k dispozici z různých důvodů kompletní sestavu. Půl hodiny před zápasem jsme měli pouze sedm lidí. Na telefonické SOS se dostavil ne zcela zdravý Olda Bakus a těsně před začátkem dorazil Honza Němec. Začali jsme velice dobře, tlačili jsme se do útočného pásma, ale v koncovce jsme měli vychýlenou mušku. To se však zlomilo a v sedmé minutě  nejdříve  David Horák a pak Jarda Polák dali na 2 : 0. Soupeř sice snížil, ale při střelecké chuti byl Dalibor Vantuch a dvěma góly navýšil naše vedení na 4 : 1. Těsně před koncem třetiny měl soupeř výhodu trestného střílení, kterého využil a bylo to 4 : 2. Začátek druhé třetiny  nám nevyšel a soupeř snížil na 4 : 3. Prapor HASu zvedl Olda Bakus a dvěma góly navýšil náš náskok na 6 : 3. Třetí třetinu jsme začaly výborně a po gólech Tomáše Ficence a Oldy Bakuse jsme odskočili na 8 : 3. Do této doby rozhodčí zápas až na drobné chyby vedli celkem dobře, ale asi měli nějaký zkrat a zápas totálně zpackali. Faulů hostů netrestaně přibývalo a na ledě se jiskřilo. Soupeř využil chyby Martina Pokorného a snížil na 8 : 4, pak využil přesilovku a bylo 8 : 5 a vrcholem byl gól při naši přesilovce na 8 : 6. Uklidnění zařídil výborně hrající Vantuch   9 : 6.  Šanci na zvýšení měl i Marek Hlaváčik, ale nařízené trestné  střílení neproměnil. Svůj skvělý výkon završil svým čtvrtým gólem Olda Bakus. Po hrubém faulu na něj se strhla hromadná bitka, kterou jsme z mého pohledu taky vyhráli.

Byl to těžký zápas, soupeř byl hodně namotivovaný, místy neunášel lehkost naší kombinace a uchyloval se k unfér zákrokům. V naší obraně se točili pouze tři hráči a tak toho měli „plné kecky“. Zápas jsme však jako parta zvládli dobře a za to patří všem velký dík!!!