Šestý a poslední zápas nadstavbové části OP Jihlavska

HC RANTÍŘOV  :  HAS Jihlava  6:7 (4:1, 1:3,1:3)

Branky: 3x Horák, Vantuch, Ficenc, Michelfeit, Svoboda

Sestava: Kotlík,

Němec, Michelfeit, Ficenc, Okáč, Hlaváčik, Vantuch, Horák, Svoboda.

Do poslední zápasu nadstavbové části nastoupila obě mužstva s torzem hráčů, domácích bylo pouze šest, nás osm. První gól dal v 7.min Vantuch a zdálo se, že soupeře lehce porazíme. Jenže neproměňovali jsme ani ty nejvyloženější šance a tak přišel trest. Během čtyř minut jsme čtyřikrát inkasovali (jednou v oslabení) a stav 4:1 po první třetině nevěštil nic dobrého. Špatně jsme bruslili, vázla kombinace a v našem obraném pásmu to pořád „hořelo“. Ve druhé třetině se obraz hry dlouho neměnil a tak brankář Petr Kotlík se měl co ohánět, aby skóre nenarůstalo. Prapor HASu zvedl bojovník David Horák a dvěma góly v 23.minutě upravil na již příznivějších 4:3. Jenže opět jsme laxně přistoupili k obsazování hráčů a domácí zvýšili na 5:3. Naštěstí Tomáš Ficenc perfektní střelou ještě v té samé minutě snížil na 5:4. Ve třetí třetině již byl na domácích znát úbytek sil, svojí střeleckou potenci potvrdil svým třetím gólem v zápase David Horák a bylo srovnáno 5:5. Když se po přihrávce Okáče prosadil Honza Michelfeit a po něm ukázkovou tečí střely Honzy Němce Kuba Svoboda zvýšil náš náskok na 5:7, mysleli jsme, že to v pohodě dohrajeme. Soupeř se však ani přes už asi značné vyčerpání nevzdával, stále zle dotíral a odměnou mu bylo 4 min. před koncem snížení na 6:7. V posledních sekundách zápasu jsme vyrobili hrubou chybu v útočném pásmu, domácí v přečíslení 3 na 1 měli na hokejkách vyrovnání, ale bravurní zákrok Petra  Kotlíka jim zkazil radost.

Musím vzdát hold hráčům Rantířova, kteří v šesti hráčích  odehráli utkání s velkým nasazením a do posledního hvizdu rozhodčího statečně bojovali. Našim klukům patří dík za otočení nepříznivého stavu a ono ani osm hráčů není pro hru ideální počet. Absolutorium za odvedený výkon patří Petru Kotlíkovi.

Zapsal : Tráva