Poslední aktualizace: 14.04.2019

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

Zapomenuté heslo

Kalendář akcí

Dub

27

Zahajovací turnaj

Datum konání: 27.04.2019 09:00

HASácká tenisová pyramida plánuje zahajovací turnaj.

Vložit akci

Tenisová pyramida 2018 zahájena

Letošní, krásné počasí připravilo tenistům klid na přípravu antukových kurtů. Vzhledem k tomu, že tentokrát připadal státní svátek 1.5. na úterý, rozhodla "rada starších", že se turnaj uskuteční v sobotu 5.5. s případným náhlradním termínem 8.5. Páteční večer jsme využili nejen k přípravě areálu, ale také k zahájení kulinářského zážitku - přípravou "gulášovky". Příprava se protáhla do pozdních nočních hodin, ale příprava stála za to. Polévka byla excelentní. Také kurty byly výborně připravené, i když některé odskoky nebyly ještě ideální.

Na zahajovací turnaj se tentokrát dostavilo pouze 8 dvojic z původně 15 plánovaných, čímž se trochu "rozhodily" plány, nicméně jsme se s tím logisticky poprali. V úvodu jsme si připomněli historii vzniku HASácké pyramidy, Pavel Sochor shrnul rekonstrukci areálu a nastínil plány do budoucna. Následně jsme už řešili systém turnaje. Vzhledem k tomu, že bylo málo účastníků, zvolili jsme řešení, kdy všechny dvojice hrály v jedné skupině systémem každý s každým. Celkově tak bylo sehráno 28 utkání. Každé utkání bylo hráno na celý set. Za stavu 5:5 byl sehrán tie-break. Horké počasí nás provázelo celý den, a tak byl provoz bufetu s novým nájemcem (paní Šmídovou) v permanenci.

Celý turnaj ovládla naprosto dominantním způsobem dvojice Vaněk - Sedláček, která za celý den nenašla přemožitele a suvečrénně zvítězila. Druhé místo obsadila nově sestavená dvojice Horr st. - Doucha. Otík vystřídal svého zraněného bratra, který dal přednost "skatebordingu", a tak po jeho zranění musel zaskočit starší brácha. O třetím místě rozhodl vzájemný zápas mezi dvojicemi Šustr - Šerý ml. vs. Jůn - Uxa (6:4) a tak na bednu vystoupala dvojice Šustr - Serý ml. Vzájemný zápas rozhodl také o dalších příčkách, kdy dvojice Holub - Bratršovský zvítězila nad dvojicí Šerý - Hlávka a tak získala 5. místo. Ostatní výsledky najdete ve výsledkové listině.

Po závěrečném vyhodnocení obdržela každá dvojice od TJ Jiskra Dobronín tenisové míče. Došlo také k vyhlášení mimořádné ceny za sportovní výkon, kterou si odnesl Karel Jůn, neboť vydržel celodenní nápor tepla, řádného pitného režimu a v neposlední řadě také předváděl úžasné tenisové představení. Přejeme jeho přírůstku do rodiny hodně zdraví.

Celý den se o skvělé jídlo postarala dvojice Jirka Šustr a Danek Bratršovský, za což jim patří dík. Závěrem patří poděkování všem brigádníkům za skvělou práci při přípravě kurtů a všem hráčům za perfektní turnaj. Sportu ZDAR, tenisu zvlášť.

Výsledky a celkové umístění najdete v přiložených tabulkách a momenty z turnaje na fotkách.

Zapsal Víťa Holub

 

Návrat zpět

Komentáře >> přidat

Žádné komentáře dosud nebyly vloženy, můžete být první!

Vložit komentář

HTML tagy nejsou povoleny, zachovány budou řádkové zlomy při odentrování.

Jméno:
Email:
Email
Komentář:
Name:
Surname:
Smajlíci: *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01* *sc01*

Design, kód a programování Lukáš Havlíček | Copyright © 2005 - 2019 Ing. Vítězslav Holub | Administrace