Tenisová pyramida 2019 zahájena

Letošní ročník jsme zahájili již v dubnu, i když nám meteorologové předvídali celodenní déšť. Riskli jsme to a nakonec jsme byli odměněni docela dobrým, i když chladným počasím. Ale nezmohli jsme. Je třeba také zmínit, že tenisový areál prodělal velkých změn, neboť jsme měnili orientaci dvou kurtů a ještě 14 dní před zahájením turnaje by nikdo nevěřil, že se turnaj bude moci hrát. Nicméně obrovským úsilím tenistů se dobrá práce podařila a kurty byly na sobotní zahajovací turnaj dobře připraveny. Dobroty pro turnaj připravil Jirka Šustr s Dankem Bratršovským, kterým zdárně pomáhali kráječi z řad tenistů. Poděkování také patří Mirkovi Novákovi, který do turnaje věnoval sady tenisových míčů a Peťovi Douchovi za ceny do turnaje.

Na zahajovací turnaj se tentokrát dostavilo 13 dvojic, což bylo náročné na herní systém, nicméně jsme se s tím poprali. V úvodu Víťa Holub představil změny pravidel HASácké pyramidy, které po 12 letech přinesl tenisový život. Pavel Sochor shrnul rekonstrukci areálu a nastínil plány do budoucna. Následně jsme už řešili systém turnaje. Rozlosovali jsme 3 skupiny (5,4,4), které odehrály své zápasy tak, že postup do finálové skupiny si zajistili první dvě dvojice z každé skupiny a zbylé dvojice sehrály své zápasy o konečné umístění ve skupině útěchy. Ve skupině, kde bylo 5 dvojic se hrálo do 5 (bez výhod) za stavu 4:4 byl hrán tie-break. Ve skupinách po 4 bylo hráno do 5 (s výhodami), za stavu 4:4 tie-break.

Celý turnaj ovládla naprosto dominantním způsobem dvojice Vaněk - Sedláček, která za celý den nenašla přemožitele a suvečrénně zvítězila. Druhé místo obsadila dvojice Šerý - Hlávka. O třetím místě rozhodla minitabulka, ve které nejvíce + gamů měla dvojice Jůn - Uxa před dvojicí Horr st. - Doucha a Sochor týmem. Ve skupině útěchy se nejvíce dařilo dvojici Šutová - Mikšíček, kteří celou skupinu ovládli naprosto suverenně, když všechna svá utkání bezproblémově vyhrála. Ostatní výsledky najdete ve výsledkové listině.

Závěrem patří poděkování všem brigádníkům za skvělou práci při přípravě kurtů a všem hráčům za perfektní turnaj. Sportu ZDAR, tenisu zvlášť.

Výsledky a celkové umístění najdete v přiložených tabulkách.