Tenisová pyramida zahájena

Letošní počasí připravilo tenistům pořádné vrásky na čele. Sníh, déšť a pořádná zima pořádně zkomplikovala jak přípravy kurtů, tak termínovou listinu. Páteční "rada starších" však rozhodla, že se turnaj uskuteční v původním plánovaném termínu. A rozhodnutí se vyplatilo. Podařilo se nám kurty výborně připravit a po prvních utkáních již byly kurty dobře hratelné. Na zahájení se dostavilo 13 dvojic z původně 15 plánovaných, čímž se trochu "rozhodily" plány, nicméně jsme se s tím logisticky poprali výborně. Losování bylo tentokrát netradiční, neboť si každá dvojice mohla rozhodnout, ve které skupině a na jakých kurtech chtějí hrát. Takže žádný los, ale vrcholná demokracie. Takto vznikly 3 skupiny. Boje ve skupinách výsledkově najdete v příloze. Ze skupin postoupily první dva do finálových skupin a také 2 týmy ze třetích míst. Ostatní sehrály svá utkání v útěchové skupině, která určila pořadí od 9. do 13. místa. Vítězové finálových skupin se utkaly o celkové prvenství, z druhým míst o 3. a 4. místo atd. až do místa osmého. Celkové vítězství si vybojovala finálovým vítězstvím 6 :3 dvojice Ujčík - Kolář před dvojicí Horr - Beránek. V boji o 3. místo byla úspěšnější dvojice Horr - Doucha, která vítězstvím v tie-breaku porazila dvojici Holub - Bratršovský, kteří skončili na 4. místě. O páté a šesté místo bovovaly dvojice Šerý - Hlávka proti Jůn - Uxa. Dvojice Šerý - Hlávka se tak radovala z vítězství 5 : 2. V boji o 7. a 8. místo byla lepší dvojice Berka - Sláma, která zvítězila 5 : 4 nad dvojicí Šustr - Kosak ml. V turnaji bylo sehráno celkem 52 utkání a boje skončily okolo 7 hodiny večer. Po závěrečném vyhodnocení došlo také k pálení tradičních čarodějnic, dobrému jídlu a ještě lepšímu pití.

Celý den se o skvělé jídlo postarala dvojice Jirka Šustr a Danek Bratršovský, za což jim patří obrovský dík. Závěrem patří poděkování všem brigádníkům za skvělou práci při přípravě kurtů a všem hráčům za perfektní turnaj. Sportu ZDAR, tenisu zvlášť.

Výsledky a celkové umístění najdete v přiložených tabulkách a momenty z turnaje na fotkách.